Mistrzostwa świata w siatkówce 2014. Paweł Zagumny: "Rezerwowi pokazali, że wcale nie są gorsi"

W wygranym przez Polaków meczu z Włochami 3:1 bardzo dobrze zagrali zmiennicy Pawła Zagumnego i Piotra Nowakowskiego, czyli Fabian Drzyzga oraz Marcin Możdżonek. - Każdemu zdarza się słabszy dzień - mówi Zagumny
Którym siatkarzem reprezentacji Polski jesteś? Sprawdź! [PSYCHOTEST]


Polacy przegrali pierwszego seta. - Włosi grali ostro zagrywką i stąd nasze problemy - mówi Zagumny. - Na szczęście później zaczęli się mylić, a my ograniczyliśmy błędy. Wróciliśmy na właściwe tory.

Antiga dokonał także dwóch kluczowych zmian. Na pozycję rozgrywającego wszedł Fabian Drzyzga, który zastąpił Zagumnego, zaś na środku siatki pojawił się Marcin Możdżonek, zmiennik Piotra Nowakowskiego. - Mistrzostwa świata to bardzo długi turniej i przed nim wiedzieliśmy, że każdy z zawodników będzie miał szansę gry - podkreśla Zagumny. - Każdemu zdarza się słabszy dzień, a w czwartek rezerwowi pokazali, że wcale nie są gorsi od siatkarzy z pierwszej szóstki.

W sobotę Polacy zagrają z Iranem. - Każdy mecz jest inny. Za 48 godzin możemy prezentować się całkiem inaczej. Wiadomo, że Iran będzie ciężkim przeciwnikiem, ale stawka meczu jest wysoka. Będzie o co grać - kończy "Guma".

Siatkarskie mistrzostwa świata potrwają do 21 września. W II rundzie Polacy zmierzą się jeszcze z reprezentacją Iranu (13.09) i Francji (14.09).