Mistrzostwa świata w siatkówce 2014. Przedstawiciel FIVB przeprosił za skandaliczne zachowanie Brazylijczyków po meczu z Polską

- Wszyscy wiemy, że przez lata zdarzały się kontrowersyjne decyzje w końcówkach meczów. Nigdy nie zdarzyło się jednak, żeby ktoś zareagował tak, jak Brazylijczycy we wtorek - mówi Aleksandar Boricić, wiceprezydent FIVB. W środę o 20.25 Brazylijczycy zmierzą się z Rosją. Porażka ?Canarinhos? oznacza awans Polski do półfinału MŚ. Relacja na żywo na Sport.pl.
Którym siatkarzem reprezentacji Polski jesteś? Sprawdź! [PSYCHOTEST]


W środę przed meczem Rosja - Brazylia Światowa Federacja Siatkówki FIVB zwołała specjalną konferencję prasową związaną z nagannym zachowaniem Brazylijczyków po wtorkowym meczu z Polską. Przypomnijmy, że trener Bernardo Rezende miał po ostatniej akcji pokazać środkowy palec jednemu z polskich dziennikarzy. Następnie siatkarze z Ameryki Południowej przeszli przez tzw. mixed zone, gdzie przedstawiciele mediów mogą porozmawiać z zawodnikami, bez żadnej reakcji i chęci rozmowy. Oliwy do ognia znów dolał trener Rezende, który wraz z synem Bruno, kapitanem Brazylijczyków, nie przyszedł na konferencję prasową.

- Wczorajsza sytuacja nie była dla nas miła. Chciałbym przeprosić wszystkich dziennikarzy, którzy nie mogli swobodnie pracować przez zachowanie Brazylijczyków - powiedział Aleksandar Boricić, przewodniczący komitetu kontrolnego mistrzostw oraz wiceprezydent FIVB.

- Przeanalizowaliśmy ostatnią akcję meczu i stwierdziliśmy, że decyzja sędziów była właściwa. Przez lata nie mogliśmy skorzystać z technologii, więc byliśmy skazani tylko na ludzi, którzy mogą popełniać błędy. Wszyscy wiemy, że przez lata zdarzały się kontrowersyjne decyzje w końcówkach meczów. Nigdy nie zdarzyło się jednak, żeby ktoś zareagował tak, jak Brazylijczycy we wtorek. Tak, jak zawodnicy i trenerzy czasami się mylą, tak samo czasem przydarzy się to sędziom.

Nie było też mowy o żadnych karach dla Brazylijczyków. Głosu nie zabrali nawet inni uczestnicy konferencji Philip Berben (supervisor FIVB w Łodzi) i Sandy Steel (delegat sędziowski FIVB w Łodzi).

Siatkarskie mistrzostwa świata potrwają do 21 września. W III rundzie grupowymi rywalami Polaków będą jeszcze Rosjanie (18.09). W drugiej grupie gra Francja, Iran i Niemcy. Do półfinału przejdą po dwie najlepsze drużyny z każdej z grup."Kat". Biografia Huberta Wagnera


Relacje z najważniejszych zawodów w aplikacji Sport.pl Live