Mistrzostwa świata w siatkówce 2014. Paweł Zatorski: "Siatkówka to jedyna walka, jaką prowadzimy z Rosją"

Siatkarze reprezentacji Polski pokonali siatkarzy z Rosji w ostatnim meczu trzeciej fazy mistrzostw świata 3:2 i awansowali do półfinału
Polacy wygrali dwa pierwsze sety i wydawało się, że dopełnią formalności w trzecim. Biało-czerwoni mogli pozwolić sobie jednak na luźniejszą grę, bowiem warunkiem awansu do półfinału było zwycięstwo właśnie w dwóch partiach meczu. - Po pierwszych dwóch setach trochę spuściliśmy z tonu, bo wiedzieliśmy, że awans jest już nasz. Rosjanie z kolei zaczęli grać trochę lepiej. Potem zeszło z nas ciśnienie i w tie-breaku wróciliśmy do naszej gry i wygraliśmy - ocenia Paweł Zatorski, libero reprezentacji Polski. - Wiedzieliśmy, że walczymy o zwycięstwo w grupie i rywala w półfinale. Zmobilizowaliśmy się i chcieliśmy jeszcze grać o zwycięstwo.

Oprócz aspektu sportowego meczu Polska - Rosja dużo mówiło się o tym, czy nasi wschodni sąsiedzi zostaną dobrze przywitani w naszym kraju. - Wiadomo, co się ostatnio dzieje na świecie i wszyscy zdajemy sobie sprawę z rangi tej imprezy. Przed meczem padały różne słowa. Cieszymy się, że na boisku pokazaliśmy naszą siłę i mam nadzieję, że to jeszcze nie koniec - mówi Zatorski. - Nie mamy osobistych problemów z siatkarzami z Rosji. Gramy w siatkówkę i to jedyna walka, jaką z nimi prowadzimy. To, jak zachowują się poza boiskiem, to ich sprawa, ale robią sobie antyreklamę. Potem nie ma się co dziwić, że są traktowani tak, a nie inaczej.

"/> Ależ emocje na Narodowym! Polska pokonała Słowenię! Pięć goli!

• Mateusz Morawiecki po meczu odwiedził szatnię reprezentacji Polski i złożył obietnicę Lewandowskiemu Mateusz Morawiecki po meczu odwiedził szatnię reprezentacji Polski i złożył obietnicę Lewandowskiemu