Mistrzostwa świata w siatkówce 2014. Fabian Drzyzga: "Plusem Niemców jest to, że zostają w Katowicach"

Polscy siatkarze zwycięstwem z Rosją zapewnili sobie grę w półfinale mistrzostw świata w siatkówce. Na tym szczeblu zmierzą się z Niemcami. - O tej drużynie będziemy myśleć po przyjeździe do Katowic - mówi Fabian Drzyzga, rozgrywający reprezentacji
Polacy wygrali dwa pierwsze sety, jednak dwa kolejne padły łupem Rosjan. Końcowy wynik miał jednak już zadecydować o tym, z kim Polacy zagrają w półfinale. Awans zapewnili sobie bowiem po zwycięstwie w dwóch partiach. Ostatecznie biało-czerwoni wygrali w tie-breaku, a cały mecz 3:2. - Rosjanie tak szybko nie odpuścili. Ich dobra gra spowodowała, że musieliśmy trochę dłużej zostać na boisku - mówi Fabian Drzyzga, rozgrywający reprezentacji. - Kluczowa była zagrywka i trzymanie dobrego przyjęcia. Rosjanie od czasu do czasu także dobrze prezentowali się w polu serwisowym.

I dodaje: - Nie da się ukryć, że po wygraniu drugiego seta trochę namieszało nam się w głowach. To właśnie w dwóch pierwszych partiach daliśmy z siebie wszystko i chcieliśmy jak najszybciej rozstrzygnąć sprawę awansu. Może to nie tak, że odpuściliśmy, ale nie da się grać na takich samych emocjach, jeśli się wie, że zagramy w półfinale. To było do przewidzenia. W tie-breaku wróciliśmy do swojej gry.

Teraz Polaków w sobotę czeka mecz z Niemcami. Czy już czują atmosferę półfinału? - Dajcie nam chwilę się pocieszyć. O Niemcach będziemy myśleć dopiero po podróży do Katowic. Jak na razie jedynym ich plusem jest fakt, że cały czas grają w Spodku i tam zostaną na półfinał - ocenia Drzyzga.