Rugbiści Master Pharm Budowlani Łódź zawieszeni za bójkę z Posnanią

Zawieszenie na pięć spotkań - to kara, jaka spotkała Mindię Abashidze i Piotra Karpińskiego I, którzy w ostatnim ligowym meczu z Posnanią zobaczyli czerwone kartki.
Niedzielne spotkanie na stadionie SMS miało być tym z gatunku łatwych i przyjemnych. Niestety, pod koniec spotkania, gdy wynik był rozstrzygnięty (było 36:19 dla łodzian), doszło do minutowej bójki pomiędzy zawodnikami obu drużyn. Jej prowodyrem był Mindia Abashidze, który znany jest ze swojego impulsywnego charakteru. Gruziński zawodnik Budowlanych pokazał go i tym razem, za co w pełni zasłużenie został ukarany czerwoną kartką. Podobny los spotkał Piotra Karpińskiego I, który zdaniem sędziego był najbardziej aktywnym rugbistą łódzkiej drużyny w bijatyce (dwie czerwone kartki obejrzeli też rywale).

W piątek Komisja Gier i Dyscypliny podjęła decyzję w sprawie ukaranych zawodników. I tak Abashidze oraz Karpiński zostali ukarani zawieszeniem na pięć najbliższych spotkań. Oznacza to, że ominą ich m.in. trzy najbliższe mecze na szczycie - z Lechią Gdańsk, Pogonią Siedlce i Arką Gdynia. Tak naprawdę w Budowlanych mogą się jednak cieszyć, że nie skończyło się wyższymi karami, bo Abashidze spokojnie mógł być zdyskwalifikowany do końca sezonu.

Przypomnijmy, że w niedzielnym meczu Budowlani stracili jeszcze jednego zawodnika. To Wojciech Krześniak, który po urazie w pierwszej połowie został przewieziony do szpitala. Diagnoza okazała się najgorsza z możliwych - zerwane więzadła w kolanie. To oznacza, że łodzianie będą musieli radzić sobie bez Krześniaka przez wiele najbliższych miesięcy.