Piotrkowianin, Anilana, ChKS... - piłkarze ręczni z woj. łódzkiego przed kolejnymi meczami

W weekend kolejne mecze w I i II lidze rozegrają szczypiorniści z województwa łódzkiego. Gdzie i z kim się zmierzą?
I liga, grupa A

KPR Legionowo - MKS Piotrkowianin Piotrków Trybunalski

Niedziela 21.09.2014, g.15:00

Już w drugiej kolejce dojdzie do starcia głównych rywali w walce o awans do superligi. Przed tygodniem faworyci nie zawiedli i pokonali swoich rywali, jednak postawa legionowian z outsiderem z Poznania była sporym rozczarowaniem (KPR wygrał tylko dwoma bramkami). W sobotę gospodarze wystąpią już prawdopodobnie z niezwykle skutecznym Pawłem Gawęckim. Dobrą wiadomością dla Piotrkowianina będzie zaś nieobecność Witalija Titowa, który wciąż narzeka na uraz i na boisku ma pojawiać się tylko jako egzekutor rzutów karnych.

Nieznacznym faworytem sobotniego meczu wydają się ze względu na atut własnego boiska gospodarze. W poprzednim sezonie drużyny spotkały się czterokrotnie. W Legionowie dwukrotnie lepsi byli gospodarze. Także w turnieju towarzyskim, jaki odbył się pod koniec sierpnia w legionowskiej hali, KPR pokonał Piotrkowianina (27:26). Jak pokazuje historia tych meczów, starcia Piotrkowianina z Legionowem należą do niezwykle zaciętych i nerwowych. Wydaje się, że nie inaczej będzie tym razem.

Nasz typ: W tym meczu każdy wynik jest możliwy i do samego końca będzie oscylował w okolicach remisu, jednak w obecnej dyspozycji bardziej prawdopodobne wydaje się nieznaczne zwycięstwo Piotrkowianina.II liga grupa mazowiecka

SPR Pabiks Pabianice - Politechnika Anilana Łódź

Sobota 20.09.2014, g.18:00, Pabianice, św. Jana 36/30

Do sobotniego meczu SPR i Anilana przystąpią w różnych nastrojach. Na inaugurację łodzianie odprawili z kwitkiem AZS UMCS Lublin, zaś SPR uległ faworyzowanemu AZS UW Warszawa. Wiele wskazuje jednak, że tym razem role się odwrócą. Pabianiczanie wystąpią już w najmocniejszym składzie, wzmocnieni obecnością Gozdalskiego, Kiełbasińskiego czy Trojanowskiego, co stawia ich w roli faworyta w starciu ze spadkowiczem z I ligi.

Nasz typ: Zwycięstwo SPR PabiksMKS Wieluń - SPR Siedlce

Sobota 20.09.2014, g.18:00, Wieluń, hala WOSiR

Trzeci zespół poprzedniego sezonu zaczął rozgrywki od falstartu, przegrywając wyjazdowe spotkanie z Trójką Ostrołęka 23:24. Tym razem wielunianie nie powinni mieć problemów z zainkasowaniem dwóch punktów, bowiem ich rywalem będzie drużyna z Siedlec, która przed tygodniem wyraźnie uległa Włókniarzowi Konstantynów Łódzki (32:23). Wieluński MKS wzmocnił w tym tygodniu były prawy skrzydłowy Śląska Wrocław - Marcin Gałat. Co ciekawe, w obecnej kadrze będzie jedynym zawodnikiem niebędącym wychowankiem klubu.

Nasz typ: wyraźne zwycięstwo MKS WieluńChKS Łódź - AZS UMCS Lublin

Sobota 20.09.2014, g.18:00, Łódź, Hala przy ul. Kosynierów Gdyńskich 18

Chojeński Klub Sportowy po raz pierwszy w tym sezonie stanie przed szansą na powiększenie swojego dorobku punktowego we własnej hali. Okazja ku temu będzie pierwszorzędna, gdyż ich rywalem będzie rozbita przed tygodniem przez Anilanę drużyna AZS UMCS Lublin. Jeśli akademicy nie błysną wyższą formą, to czeka nas jednostronny pojedynek prowadzony pod dyktando gospodarzy.

Nasz typ: Wyraźne zwycięstwo ChKSKKS Włókniarz Konstantynów Łódzki - MOKS Słoneczny Stok Białystok

Sobota, 20.09.2014, g.17:30, Konstantynów Łódzki, hala CSiR, pl. Wolności 60

W całkowicie odmiennych nastrojach wyjdą na parkiet sobotni rywale w hali w Konstantynowie. Beniaminek II ligi z Białegostoku został rozbity przez faworyzowane rezerwy Wisły Płock, z kolei piłkarze ręczni Włókniarza gładko pokonali SPR Siedlce. Wydaje się, że i tym razem gospodarze nie powinni mieć problemów ze zgarnięciem dwóch punktów.

Nasz typ: Wygrana Włókniarza co najmniej 10 bramkami

Więcej o: