Sport.pl

GKM Grudziądz - Orzeł Łódź. Goście celują w finał play-off

Żużlowcy Orła Łódź chcą w niedzielę wywalczyć awans do finału play-off. - Pojedziemy w najsilniejszym składzie po zwycięstwo w Grudziądzu - zapowiada Lech Kędziora, trener łodzian.
Żużlowcy Orła tydzień temu pokonali u siebie GKM Grudziądz tylko 48:42. Patrząc na składy zgłoszone przez obie ekipy, w rewanżu trudno wskazać faworyta. Łodzianom w walce w Grudziądzu ma pomóc wypożyczenie Pawła Wolendera z Unibaksu Toruń. - Drużyna GKM jest wyrównana i groźna, ale to my pojedziemy w finale - deklaruje Kędziora.

W niedzielę ciężkie zadanie stoi nie tylko przed obcokrajowcami i krajowymi zawodnikami Orła, ale przede wszystkim juniorami. Trener Kędziora bardzo liczy na dobry występ Edwarda Mazura, który w pierwszej rundzie zdobył aż 9 punktów na torze w Grudziądzu. Na mecz trener Orła zdecydował się powołać najlepszych zawodników. W pierwszej parze pojadą: Antonio Lindbaeck i Jakub Jamróg, z kolei Mads Korneliussen będzie jechał z Mariuszem Puszakowskim, a Jason Doyle powalczy wspólnie o punkty z Wolenderem. Mazur będzie drugim młodzieżowcem.

Spotkanie rozpocznie się o godz. 18.15, aby mogli dotrzeć na stadion Doyle i Korneliussen, którzy w sobotę startowali we Włoszech.

Więcej o: