Mistrzostwa świata w siatkówce 2014. Wygrana Rosjan na koniec turnieju w Łodzi

W sobotę w Atlas Arenie rozegrano ostatni mecz mistrzostw świata w siatkówce w Łodzi. Ostatecznie piąte miejsce wywalczyli Rosjanie, którzy po trzysetowym spotkaniu pokonali Iran
Na ostatni mecz w Atlas Arenie przybyło niewielu kibiców. Zapewne większość z nich kupiła bilety na mecz o piąte miejsce z nadzieją, że to Polacy w sobotę będą jeszcze walczyli w Łodzi. Niestety (a raczej stety) przeliczyli się, bowiem biało-czerwoni wygrali grupę H i awansowali do półfinału. W Łodzi zagrali przegrani z obu grup, czyli Rosjanie i Irańczycy.

Podopieczni Andrieja Voronkova już od samego rana byli na nogach. W okolicach godz. 9 spacerowali po Parku im. Józefa Poniatowskiego w asyście... policji. Być może obawiali się kibiców reprezentacji Polski po czwartkowym meczu, kiedy to biało-czerwoni ich pokonali, a oni nie mogli pogodzić się z porażką. Co więcej, Aleksiej Spiridonow nawet opluł kilku kibiców z Polski, dlatego podczas meczu w Atlas Arenie przy każdej zagrywce słyszał ogromne gwizdy.

Jeśli chodzi o spotkanie, to Rosjanie całkowicie zdominowali jego przebieg, choć mecz nie stał na najwyższym poziomie. Siatkarze sbornej dominowali przede wszystkim na zagrywce, a Irańczycy cały czas się mylili. Nic więc dziwnego, że gładko przegrali. Mimo faktu, że Rosjanie zajęli piąte miejsce, to z pewnością jest to dla nich porażka. Utytułowana drużyna liczyła na coś więcej niż tylko piąte miejsce.

Polscy kibice czekają teraz na półfinał z udziałem biało-czerwonych, który rozpocznie się o godz. 20.20 w Katowicach. Naszym rywalem będą Niemcy.

Rosja - Iran 3:0

Sety: 25:19, 25:21, 25:18