Mistrzostwa świata w siatkówce 2014. Trener Iranu: "Nie mogę zrozumieć braku motywacji"

- Moja drużyna nie była zmotywowana i dlatego jestem zły po tym spotkaniu - mówi po porażce z Rosjanami Slobodan Kovac, trener Iranu. Zwycięstwo sbornej 3:0 zamknęło mistrzostwa świata w Łodzi
Po meczu powiedzieli:

Siergiej Makarow (kapitan reprezentacji Rosji): - Mecz był dla nas ważny, podeszliśmy do niego poważnie. Chcieliśmy zdobyć piąte miejsce, bo to też jest ważne miejsce. Teraz będziemy mieli czas na analizę tego turnieju, co poszło nie tak. Nie patrząc na otoczkę mistrzostw, chcemy podziękować organizatorom i Polakom za przyjęcie. Teraz czekamy na to, by poznać najlepszą drużynę na świecie.

Said Marouf (kapitan reprezentacji Iranu): - Nie mieliśmy nic do powiedzenia, bo Rosja zagrała bardzo dobre zawody. Nie byliśmy w formie po zakończeniu drugiej rundy. Mimo to w całym turnieju zagraliśmy dobrze. W trzeciej rundzie zobaczyliśmy, jak duża różnica jest między światową czołówką a nami. Teraz będziemy chcieli poprawić naszą grę, by im dorównać.

Slobodan Kovac (trener Iranu): - Trudno się gra z Rosją, ale mogliśmy zagrać lepiej. Moja drużyna nie była zmotywowana i dlatego jestem zły po tym spotkaniu. Od rozpoczęcia trzeciej rundy nie graliśmy dobrze i takie są konsekwencje. Po meczu ostro porozmawiałem sobie z zawodnikami i dlatego na konferencję przyszedłem tak późno. Jeśli nie zmienimy podejścia mentalnego do siatkówki, to ciężko będzie osiągnąć coś więcej. Mimo to szóste miejsce na świecie to dla nas fantastyczny rezultat. Nie jesteśmy tak mocni jak Brazylia czy Polacy, ale w przyszłości będziemy chcieli walczyć o jeszcze wyższe miejsca. Czuję jednak zmarnowaną okazję.

Andriej Woronkow (trener Rosji): - Zakończyliśmy mistrzostwa świata zwycięstwem nad mocnym Iranem, który napsuł już sporo krwi innym silnym rywalom. Podeszliśmy do spotkania poważnie. Chcieliśmy w dobrych humorach wrócić do Rosji. Wydawało nam się, że Iran podejdzie do meczu poważnie, ale mimo ich porażki chcę pogratulować dobrej postawy. Szkoda, że borykaliśmy się z kontuzjami, z którymi sobie nie poradziliśmy. Jest niedosyt po tym turnieju, bo liczyliśmy na medal.