Budowlani Łódź - Pogoń Siedlce 48:3. Wicemistrz Polski bez szans

Rugbiści Master Pharm Budowlanych Łódź wciąż wygrają. Tym razem o ich sile przekonał się wicemistrz Polski z Siedlec.
RUGBY. Budowlani mogli przystąpić do meczu z Pogonią na luzie, bo po czterech wygranych z rzędu pewnie prowadzili w tabeli i niemal zapewnili sobie awans do czwórki, która po rundzie jesiennej walczyć będzie o medale. Przeciwko wicemistrzowi Polski potwierdzili, że wcześniejsze zwycięstwa nie były przypadkiem. Łodzianie zagrali bowiem najlepszy mecz w sezonie i już w pierwszej połowie przesądzili losy pojedynku. Czwarte dające bonusowy punkt przyłożenie zdobyli po 20 minutach, gdy Patryk Reksulak wykończył ładną akcję całego zespołu. Do przerwy gospodarze zdobyli aż sześć przyłożeń, dzięki czemu w drugiej połowie na boisku mogli pojawić się rezerwowi. To wyraźnie wpłynęło na jakość gry, przez co w drugiej połowie zobaczyliśmy już tylko dwa przyłożenia.

W następnej kolejce Budowlani zmierzą się na wyjeździe z drugą w tabeli Arką Gdynia. Wygrana łodzian da im pierwsze miejsce po rundzie jesiennej.

Master Pharm Budowlani Łódź - Pogoń Siedlce 48:3 (36:3)

Punkty dla Budowlanych: Orłowski 11, Reksulak 10, Mchedlidze, Matyjak, Gomulak, Kujawa, Grabowski po 5, Kozakiewicz 2

Budowlani: Grabski, Kujawa, Mchedlidze, Urbaniak, Karpiński I, Majcher, Kowalewski, Mirosz, Żórawski, Reksulak, Orłowski, Dułka, Gomulak, Matyjak, Kozakiewicz oraz Pędziwiatr, Grabowski, Wilczyński, Plich, M. Krześniak