Legalne nocne wyścigi w Tomaszowie. Zapisy już otwarte

4 października Automobilklub Tomaszowski zaprasza wszystkich kierowców i fanów motosportu do udziału w 3. Nocnym Grand Prix o Puchar Prezydenta Tomaszowa Mazowieckiego
Kryterium uliczne to przede wszystkim legalny sposób na poczucie adrenaliny nocnego ścigania, skonfrontowanie z rzeczywistością wyobrażeń o swoich umiejętnościach na zabezpieczonej trasie i możliwość zobaczenia efektownej jazdy samochodów rajdowych.

Bazą pokazowego odcinka specjalnego będzie ulica PCK w Tomaszowie Mazowieckim, znajdująca się na miejskich błoniach nad rzeką Pilicą. Na 2,5-kilometrowej, asfaltowej próbie sportowej (przejeżdżanej 3 razy) nie brakuje miejsc z szybkimi oraz technicznymi zakrętami. Ustawione zostaną także 2 beczki, które gwarantują efektowne przejazdy poślizgami. Dzięki mecie lotnej na finiszu samochody będą wjeżdżać pełnym gazem. Przejazdy ruszą o 17:00 i zakończą się po zmroku (około 21:00). Zawodnicy, jak i kibice nie będą narzekać na nudę, ponieważ na trasie jednocześnie będą 2 samochody (wypuszczane ze startu w pewnym odstępie czasu)

Lista zgłoszeń (będzie aktualizowana codziennie wieczorem) została już otwarta. Na ulicach Tomaszowa będzie można zobaczyć popisy kilku licencjonowanych kierowców rajdowych w wyczynowych samochodach i oponami przeznaczonymi do sportu. To dla nich świetna możliwość do testów oraz pokazania rajdów szerszej publiczności z bliska. Udział możliwy jest także dla kierowców bez licencji sportu samochodowego, startujących w regionalnych rajdach (KJS) oraz zupełnych debiutantów. To właśnie ta grupa kierowców (wśród nich mistrzowie okręgu łódzkiego) zwykle prezentuje mocne i legendarne samochody, np. Mitsubishi Lancer Evo lub Audi quattro.

Rywalizacja będzie odbywać się w pięciu kategoriach. Do klasy Gość zostaną przypisani wszyscy profesjonalni kierowcy (czyli z licencją sportu samochodowego). Rajdowcy amatorzy zostaną podzieleni na 4 klasy według pojemności silnika (klasa 1 - do 1400 ccm; klasa 2 - od 1401 do 1600 ccm; klasa 3 - od 1601 do 2000 ccm; klasa 4 - powyżej 2000 ccm lub auta z napędem na 4 koła). Najbardziej widowiskowych przejazdów można spodziewać się w tej ostatniej. Dla najlepszej trójki każdej klasy przygotowano puchary (nie będzie klasyfikacji generalnej).

Więcej informacji na temat zapisów na www.ak-tomaszowski.pl