Czy będzie mecz żużlowców Orła Łódź z Włókniarzem Częstochowa?

W czwartek Witold Skrzydlewski, prezes Orła Łódź, zdecyduje, czy drużyna przystąpi do barażu z Włókniarzem Częstochowa.
ŻUŻEL. Podopieczni trenera Lecha Kędziory przegrali na wyjeździe spotkanie rewanżowe z Marmą Rzeszów 35:55 i to rzeszowianie awansowali do ekstraligi. Łodzianie nadal mają jednak szanse, aby w nowych rozgrywkach wystąpić w najwyższej klasie rozgrywkowej. Wystarczy wygrać baraż z Włókniarzem Częstochowa, który zajął przedostanie miejsce w ekstralidze. - To rywal do pokonania - przekonuje Kędziora. - Tym bardziej że dla nas to bardzo udany, najlepszy bodaj w ostatniej dekadzie sezon ligowy.

Skrzydlewski nie ukrywa jednak, że Orzeł może w ogóle nie przystąpić do meczu. Rozegranie dwóch kolejnych spotkań, które nie były uwzględnione w budżecie klubu, to koszt prawie ćwierć miliona złotych. - Nie wiem, czy nie lepiej będzie przeznaczyć pieniądze na kontrakty z zawodnikami na nowy sezon - zastanawia się prezes Orła. I dodaje, że nawet w przypadku awansu klub mógłby mieć problem z uzyskaniem licencji. - Nie mamy odpowiedniej bazy, dlatego cały czas się waham - przyznaje.

Trudno nie zgodzić się z argumentacją prezesa Orła, ale to jedyna okazja, aby powalczyć sportowo o najwyższą klasę rozgrywkową. Licencje warunkowo dostać zawsze można, ale z kolei trudno będzie zatrzymać w drużynie tak wyśmienitych zawodników jak Jason Doyle, Mads Korneliussen czy nawet Edward Mazur, dla którego jest to ostatni sezon w roli młodzieżowca. Dodatkowym argumentem jest fakt, że Włókniarz przeżywa ogromne kłopoty finansowe, a jego najlepsi zawodnicy, Grzegorz Walasek i Grigorij Łaguta, nie chcą jechać w barażach. - Szansa na wygraną jest duża, wszystko w rękach naszego prezesa - przyznaje Kędziora.

Gdyby łodzianie zdecydowali się rozegrać mecze z Włókniarzem, to pierwsze spotkanie rozegrane zostanie w niedzielę na łódzkim torze, a rewanż tydzień później w Częstochowie.