Master Pharm Budowlani - Juvenia Kraków 71:12. Łodzianie mistrzem rundy zasadniczej

W ostatnim meczu rundy zasadniczej rugbiści Master Pharm Budowlanych rozbili Juvenię Kraków 71:12 i do walki w grupie mistrzowskiej przystąpią z pierwszego miejsca.
Budowlani byli zdecydowanym faworytem meczu z Juvenią, co udokumentowali bardzo szybko. Czwarte przyłożenie, które dało im punkt bonusowy, zdobyli bowiem jeszcze przed upływem pół godziny gry. W pierwszej połowie łodzianie zdobyli aż osiem przyłożeń, a większość z nich po bardzo ładnych akcjach całego zespołu. Zawodnicy gospodarzy byli zdecydowanie szybsi, silniejsi i przede wszystkim mieli pomysł na grę, który potrafili zrealizować. Mnóstwo efektownych rajdów, krótka wymiana piłki czy agresywny pressing mogły podobać się kibicom, którzy często oklaskiwali swoich zawodników. Na pochwałę zasłużyli zwłaszcza Tomasz Kozakiewicz i przede wszystkim Cyprian Majcher, który grał niezwykle widowiskowo.

W drugiej połowie na boisku mogli pojawić się rezerwowi, którymi byli młodzi zawodnicy z mistrzowskiej drużyny juniorów. To wyraźnie odbiło się na poziomie gry. Co prawda Budowlani wciąż przeważali i niemal bez przerwy siedzieli na połowie Juvenii, ale w swych akcjach byli już zdecydowanie mniej skuteczni. Mimo to zdobyli kolejne przyłożenia, dzięki czemu odnieśli najwyższe zwycięstwo w sezonie.

Ostatecznie Budowlani wygrali z Juvenią 71:12. A że dzień wcześniej swój mecz przegrała prowadząca do tej pory Arka Gdynia, to fazę zasadniczą na pierwszym miejscu zakończyli właśnie łodzianie. Teraz czeka ich walka o medale w grupie mistrzowskiej, w której zmierzą się z Arką, Lechią Gdańsk i Ogniwem Sopot.

Master Pharm Budowlani Łódź - Juvenia Kraków 71:12 (50:5)

Punkty dla Budowlanych: Orłowski 14, Kozakiewicz 12, Karpiński II, Kowalewski po 10, Żórawski, Mchedlidze, Mirosz, Majcher, Matyjak po 5

Budowlani: Grabski, Szulc, Mchedlidze, Kowalewski, Karpiński II, Majcher, justyński, Mirosz, Wilczyński, Żórawski, Grabowski, Dułka, Orłowski, Matyjak, Kozakiewicz. Zagrali również: Pędziwiatr, Kościelski, Rowiński, Urbaniak, M. Krześniak, Plich, Wilkowski.