Master Pharm Budowlani Łódź - Ogniwo Sopot. Pewna wygrana na początek grupy mistrzowskiej?

Sobotnim spotkaniem z Ogniwem Sopot rugbiści Master Pharm Budowlanych rozpoczną rywalizację w grupie mistrzowskiej.
RUGBY. W weekend zostanie rozegrana pierwsza kolejka po podziale ekstraligi na dwie czterozespołowe grupy. Budowlani, którzy wygrali rundę jesienną, znaleźli się w grupie mistrzowskiej razem z Lechią Gdańsk, Arką Gdynia i Ogniwem. I to właśnie sopocianie będą ich najbliższym rywalem. W rundzie zasadniczej obie drużyny zmierzyły się na inaugurację, a spotkanie rozegrano również na stadionie SMS. Wówczas górą byli Budowlani, którzy wygrali pewnie 38:21.

Tym razem można spodziewać się, że wygrana łodzian będzie jeszcze bardziej efektowna. Co prawda sopocianie w kolejnych meczach prezentowali się bardzo dobrze i dość niespodziewanie znaleźli się w czwórce kosztem wicemistrza Polski Pogoni Siedlce, ale jeszcze lepiej radzili sobie Budowlani. Co więcej, pod okiem Przemysława Szyburskiego z każdym kolejnym spotkaniem grają coraz lepiej - są bardziej dynamiczni i przebojowi, a do tego grają kombinacyjnie w ataku i agresywnie w obronie. Trudno więc oczekiwać, by nie zdobyli z Ogniwem pięciu punktów.

Początek meczu na stadionie przy ul. Milionowej w sobotę o godz. 15. Kolejne ligowe spotkanie Budowlani mieli rozegrać 2 listopada w Gdańsku z Lechią. Ze względu na Święto Zmarłych Polski Związek Rugby wyraził jednak zgodę na jego przełożenie na późniejszy termin.