Po Ogniwie: Budowlani wygrali z rywalem i problemami

Mimo braku połowy graczy z wyjściowego składu, rugbiści Master Pharm Budowlanych wygrali z Ogniwem Sopot na inaugurację grupy mistrzowskiej.
RUGBY. Łodzianie, którzy wygrali rundę jesienną, byli zdecydowanym faworytem meczu z Ogniwem. Gdyby grali w najsilniejszym składzie, z wygraną nie mieliby pewnie najmniejszych problemów. Niestety, z różnych przyczyn (powołania do kadry juniorów, zawieszenia, urazy) przeciwko sopocianom nie mogło wyjść aż siedmiu graczy z podstawowego składu. Wśród nich byli tak ważni dla drużyny gracze jak Piotr Gomulak, Sebastian Łuczak, Łukasz Kujawa czy rewelacyjny Cyprian Majcher.

Tak duże straty wyraźnie odbiły się na grze Budowlanych, którzy rozegrali jedno z najsłabszych spotkań w sezonie. A że Ogniwo, który zwietrzyło swoją szansę, walczyło niezwykle ambitnie, to do sensacji zabrakło naprawdę niewiele. Jeszcze na kwadrans przed końcem goście prowadzili 20:8 i dzięki solidnej defensywie cały czas nie dopuszczali łodzian pod swoje pole punktowe. Grający nieporadnie i bez pomysłu gospodarze długo szukali sposobu na przedarcie się przez obronę Ogniwa. Gdyby nie to, że rywale od 57. min musieli grać w osłabieniu (czerwoną kartkę obejrzał Łukasz Anuszkiewicz), wygraną dowieźliby zapewne do końca. Dzięki grze w przewadze Budowlani z czasem dopięli jednak swego i w ciągu pięciu minut po dwóch akcjach za siedem punktów wyszli na pierwsze w meczu prowadzenie (22:20). Już w dodatkowym czasie wynik po rzucie karnym ustalił Maciej Orłowski, a łodzianie mogli cieszyć się z upragnionej, choć wymęczonej wygranej. Stracili jednak prowadzenie w tabeli, gdyż w drugim spotkaniu w grupie mistrzowskiej Arka Gdynia za pięć punktów wygrała u siebie z Lechią Gdańsk, dzięki czemu wyprzedziła Budowlanych lepszą różnicą małych punktów.

Master Pharm Budowlani - Ogniwo Sopot 25:20 (5:9)

Punkty dla Budowlanych: Orłowski 10, Mchedlidze, Kozakiewicz, M. Krześniak po 5

Budowlani: Grabski, Szulc, Mchedlidze, Rowiński, Karpiński II, Kowalewski, Justyński, Mirosz, Wilczyński, Żórawski, Grabowski, Dułka, Kozakiewicz, Orłowski, M. Krześniak oraz Piędziwiatr, Szczukocki