Sport.pl

Siatkarskie ME 2017 w Atlas Arenie? Wszystko na to wskazuje

W środę odbyła się specjalna konferencja prasowa podsumowująca mistrzostwa świata w siatkówce, które rozgrywane były także w łódzkiej Atlas Arenie. Prezes Polskiego Związku Piłki Siatkowej zapowiedział, że Łódź będzie gospodarzem kolejnych wielkich imprez
W Atlas Arenie padła rekordowa frekwencja podczas mistrzostw. Wszystkie mecze w Łodzi obejrzało ponad 102 tys. kibiców. - Miasto żyło siatkówką - przyznaje Hanna Zdanowska, prezydent Łodzi. - Od 2011 roku wyznaczaliśmy trendy, jak należy promować siatkówkę. Oglądałam mecze w różnych krajach i tylu kibiców nie było nigdzie.

Wiadomo już, że Polska zorganizuje mistrzostwa Europy mężczyzn w 2017 roku. Zdanowska oczywiście chce, aby Łódź po raz kolejny była gospodarzem tak wielkiej imprezy siatkarskiej. - Oczywiście jesteśmy gotowi na dalszą współpracę - mówi Zdanowska. - W tym roku było wiele pozytywnych emocji i pokazaliśmy, jak ważna dla łodzian jest siatkówka. To był dobry czas, ale już teraz musimy myśleć, co dalej. Czas leci bardzo szybko.

Co na to prezes Polskiego Związku Piłki Siatkowej Mirosław Przedpełski? - Z Atlas Areny będziemy chcieli korzystać jak najwięcej i raczej imprezy siatkarskie się w niej będą odbywały - mówi. - Łódź jest bardzo poważnym kandydatem do organizacji mistrzostw Europy. Chcemy wdrożyć nawet ośmioletni plan, bo wcześniej trzeba przygotować budżet, a dzięki temu organizacja będzie jeszcze lepsza i spokojniejsza. Myślimy też o mistrzostwach Europy kobiet w 2019 roku, mistrzostwach świata kobiet w 2021, finałach Ligi Światowej czy Klubowych Mistrzostw Świata. Atlas Arena to sprzyjająca nam hala.

Łódź dobrze wspomina też Stephane Antiga, selekcjoner reprezentacji Polski. - To dla mnie specjalne miasto, bo przecież mieszkałem i grałem w Bełchatowie - mówi Francuz. - W Atlas Arenie też kilkakrotnie występowałem jako zawodnik. Z reprezentacją Polski w Łodzi graliśmy sześciokrotnie i atmosfera była fantastyczna. Mam stąd bardzo dobre wspomnienia. Nie zapomnę też emocjonującego losowania trzeciej rundy [Polska wylosowała Brazylię i Rosję - red.]. W Łodzi awansowaliśmy z tej bardzo trudnej grupy. Wystarczy mi tylko podziękować wszystkim za współpracę i wspaniałą organizację.

Ponadto Zdanowska w podziękowaniu od prezesa PZPS otrzymała złoty medal z mistrzostw świata.

Więcej o:
Komentarze (1)
Siatkarskie ME 2017 w Atlas Arenie? Wszystko na to wskazuje
Zaloguj się
  • godzillada

    Oceniono 8 razy -2

    I tak mecze Polaków gościć będzie pewnie Wrocław bo największą łapówkę a przeciętny kibić gó... obejrzy bo zakodują.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX