Dzieci z polskiej fundacji Realu Madryt poleciały do Hiszpanii. Trenowały w Valdebebas, obejrzały mecz z Rayo i...

Tegoroczny długi listopadowy weekend (7-12 listopada 2014 r.) młodzi piłkarze Fundacji Realu Madryt spędzili w Hiszpanii, gdzie pod czujnym okiem trenerów Los Blancos szlifowali swoje sportowe umiejętności.
W Madrycie młodzi piłkarze oprócz treningów piłki nożnej i nauki języka hiszpańskiego zwiedzili m.in. stadion Santiago Bernabeu, muzeum Realu Madryt, muzeum Prado i park Retiro. Wyjątkową atrakcją był Mecz Real Madryt - Rayo Vallecano, gdy dzieci na żywo widziały świetną grę Cristiano Ronaldo, Garetha Bale'a, Jamesa Rodrigueza oraz okazałe zwycięstwo Realu nad Rayo w derbowym pojedynku 5:1.

24 campowiczów w wieku od 8 do 17 lat szlifowało swoje umiejętności w centrum szkoleniowym Realu Madryt - Ciudad Valdebebas. Treningi prowadził trener młodzieżowej drużyny Realu Madryt do lat 8 Abian Perdomo Alonso wraz z polskimi trenerami Fundacji Realu Madryt - Bartkiem Przybyłowskim oraz Łukaszem Kwaśniakiem.

Wyjątkowym przeżyciem dla dzieci było zwiedzanie Estadio Santiago Bernabeu - stadionu Realu Madryt wraz z muzeum, w którym z zapartym tchem wszyscy mogli obejrzeć trofea zdobyte przez Real Madryt, zwiedzić szatnię piłkarzy czy zasiąść na ławce rezerwowych drużyny "Królewskich". Nasi campowicze z wielkim zainteresowaniem poznawali też całą historię Realu Madryt.

Kolejną atrakcją była możliwość rozegrania sparingowego meczu z hiszpańską drużyną CD Santa Maria Caridad. Mecz obfitował w wiele emocji, nieraz wzbudzając liczne emocje ze strony kibiców. Spotkanie zostało podzielone na dwie osobne części, tak aby nasi piłkarze mogli zmierzyć się ze swoimi równolatkami z Madrytu w dwóch kategoriach wiekowych.

Dzieci miały też możliwość spotkania się z byłym piłkarzem Realu Madryt - Antoniem Garcią Navajasem. Antonio był zawodnikiem Realu Madryt w latach 80. (1979/82). W swojej karierze zdobył: mistrzostwo Europy (1981), mistrzostwo Hiszpanii (1980), Dwukrotnie Copa del Rey (1980, 1982), Puchar Ligi (1984). W lidze hiszpańskiej wystąpił 231 razy. Dodatkowo zaliczył też jeden występ w reprezentacji Hiszpanii. Karierę zawodniczą zakończył w Rayo Vallecano w 1987.

Na sam koniec campowicze dostali pamiątkowe albumy z fotografiami, a także dyplomy uczestnictwa w wyjątkowym Campie Fundacji Realu Madryt.

Trenerzy, dziękując dzieciom za włożony wysiłek na treningach, byli pod wrażeniem zaangażowania i umiejętności młodych Polaków, o czym poinformowali wszystkich uczestników. - To duży zaszczyt pracować z tak młodą i zdolną grupą utalentowanych piłkarzy z Polski. Mam nadzieję, że zdobyte doświadczenie podczas treningów w Valdebebas pozwoli każdemu zawodnikowi osiągnąć liczne sukcesy w przyszłości i ponownie spotkać się tutaj za rok - skomentował Abian Perdomo Alonso.

Ferie z fundacją Realu

Fundacja Realu Madryt po raz pierwszy przygotowuje specjalną edycję Campów Zimowych, które odbędą się w 3 turnusach w polskich Tatrach, łącząc piłkarskie treningi z nauką jazdy na nartach. Rejestracja i więcej informacji na stronie www.campy.com.pl.

Fundacja Rozwoju Edukacji i Sportu zaprasza również wszystkie zainteresowane dzieci (chłopców i dziewczynki) w wieku 6-12 z Łodzi i okolic do udziału w treningach Szkółki Piłkarskiej FREiS - Fundacion Real Madrid. Treningi prowadzone są przez trenerów Fundacji Realu Madryt i odbywają się dwa razy w tygodniu w Łodzi w dwóch lokalizacjach. Zainteresowane osoby prosimy o kontakt pod nr. tel.: 791677699 lub poprzez fanpage na Facebooku: Szkółka Piłkarska FREiS - Fundacion Real Madrid

Fundacja Rozwoju Edukacji i Sportu:

FREiS jest oficjalnym partnerem Fundacji Realu Madryt w Polsce. Organizacja campów Fundacji Realu Madryt pozwala założonej w Łodzi fundacji zebrać pieniądze na rozwój społecznej działalności w Polsce. Dzięki środkom pozyskanym z organizacji obozów FREiS może realizować swoje cele i misję: edukować młodzież, poszerzać horyzonty, pomagać wyjść z biedy i problemów socjalnych oraz promować zdrowy tryb życia. Od 2013 roku Fundacja organizuje także program szkoleń na trenerów piłkarskich współfinansowany przez Unię Europejską. Więcej informacji na temat działalności Fundacji znajduje się pod adresem www.freis.pl.