Bródka, Wlazły i Kszczot nominowani w plebiscycie "Przeglądu Sportowego" i TVP

Zbigniew Bródka, Adam Kszczot i Mariusz Wlazły mają okazję wygrać 80. Plebiscyt "Przeglądu Sportowego" i Telewizji Polskiej na Najlepszego Sportowca Polski 2014 roku. Wszystko zależy od kibiców
Plebiscyt "Przeglądu Sportowego" i TVP to najważniejszy polski plebiscyt sportowy. Tym bardziej cieszy fakt, że wśród nominowanych znalazło się aż trzech przedstawicieli z województwa łódzkiego. Szansę na zwycięstwo w konkursie mają panczenista Zbigniew Bródka, lekkoatleta Adam Kszczot oraz siatkarz Mariusz Wlazły.

Całej trójki nie trzeba kibicom przedstawiać. Bródka ma za sobą fantastyczny sezon, w którym zdobył złoty i brązowy medal na igrzyskach olimpijskich w łyżwiarstwie szybkim. Równie udane występy ma Adam Kszczot, który wywalczył m.in. złoty medal w biegu na 800 metrów podczas mistrzostw Europy w Zurychu. Mariusz Wlazły poprowadził zaś reprezentację Polski siatkarzy do zwycięstwa w mistrzostwach świata, które odbywały się w Polsce. - Jestem przedstawicielem sportu zespołowego, w którym jednostka nie może odegrać wielkiej roli. Na sukces składa się ciężka praca całego zespołu, w tym wypadku reprezentacji Polski. Mimo wszystko mam nadzieję, że znajdę się w czołowej dziesiątce plebiscytu. Byłoby to dla mnie ogromne wyróżnienie. Pierwszy taniec na Balu jest zarezerwowany dla mojej żony - zastrzegł Mariusz Wlazły, najbardziej wartościowy gracz oraz najlepiej punktujący siatkarskich MŚ.

Teraz wszystko w rękach kibiców, którzy mogą oddawać swoje głosy za pośrednictwem kuponów drukowanych w "Przeglądzie Sportowym", przez internet lub telefon. Więcej informacji na stronach dziennika oraz TVP. Tam też można znaleźć pełną listę nominowanych.