Hala sportowa zimą zamieni się... w skatepark. Już od połowy grudnia

Już od połowy grudnia część hali sportowej przy ul. Skorupki zamieni się... w skatepark. - Miejsce dla siebie znajdą zarówno początkujący, jak i doświadczeni - zapewniają organizatorzy.
Pasjonaci deskorolek, rolek czy BMX nie muszą martwić się nadchodzącą zimą. Dzięki współpracy Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji z Inicjatywą Skatepark dla Łodzi znajdą bowiem swoje miejsce pod dachem. A konkretniej pod dachem hali sportowej przy ul. Skorupki. Co prawda boisko wewnątrz hali zajęte jest przez siatkarzy, koszykarzy czy piłkarzy z różnych klubów, ale miłośnicy ewolucji na rampach tak wielkich oczekiwań nie mają. Do realizacji ich planów, czyli stworzenia w Łodzi zadaszonego skateparku na okres zimowy, wystarczą kuluary hali położone od ul. Stefanowskiego.

- Będzie to miejsce dla wszystkich: fanów BMX, rolek czy deskorolkarzy. Swoje miejsce znajdą tutaj zarówno ci mniej doświadczeni, jak i ci, którzy będą chcieli poczuć nieco większa adrenalinę i spróbować wersji bardziej ekstremalnej, z trudniejszymi przeszkodami - opowiada Piotr Kurzawa, jeden z pomysłodawców projektu.

O sam skatepark, jak i bezpieczeństwo na nim, dbać będą sami organizatorzy. - Będziemy pilnować porządku, wprowadzimy też regulamin zachowania. Korzystamy z pięknego obiektu, dlatego musimy o niego zadbać i pokazać się z jak najlepszej strony. Zwłaszcza że chcielibyśmy powracać tu także w następnych latach. Być może kiedyś będziemy mieli stały, kryty skatepark, ale dopóki go nie będzie, liczymy na chęć pomocy ze strony MOSiR - dodaje Kurzawa.

Organizatorom udało się za darmo wypożyczyć wszystkie przeszkody. Przy transporcie i montażu pomoże jedna z łódzkich firm, która zadeklarowała wsparcie finansowe. - Ze skateparku będzie można korzystać od poniedziałku do piątku w godzinach 15-20, a w weekendy w godzinach 12-20. Z udostępnieniem hali fanom sportów ekstremalnych czekamy już tylko na montaż - mówi Radosław Podogrocki, dyrektor MOSiR.

Otwarcie skateparku planowane jest na weekend 13-14 grudnia. Wszyscy, którzy będą chcieli z niego skorzystać, będą musieli przyjść do hali z własnym sprzętem.