W poniedziałek pierwsze posiedzenie nowej komisji sportu. Wśród radnych kibice ŁKS i Widzewa

W najbliższy poniedziałek o godz. 10.30 rozpocznie się pierwsze posiedzenie komisji sportu w nowym składzie.
Po zakończeniu wyborów radni mieli czas na to, by zgłaszać się do poszczególnych komisji. Jak się okazało, komisja sportu - podobnie jak cztery lata temu - była jedną z tych, którą zainteresowanie było największe. Tym razem zapisała się do niej ponad jedna trzecia radnych, bo aż 14 z 40. Ze starego składu pozostało tylko trzech radnych - dotychczasowy wiceprzewodniczący Jarosław Tumiłowicz (PO) oraz Bartosz Domaszewicz (PO) i Rafał Markwant (PiS).

Dwaj ostatni byli członkami komitetu sterującego nadzorującego budowę stadionu na Widzewie. Markwant do rady miasta dostał się zresztą z ramienia kibiców i jako przedstawiciel jednego ze stowarzyszeń. W ostatnich wyborach obok niego startowało też kilku innych kibiców, ale dostać się do rady zdołał jedynie Markwant. Poniekąd przedstawicielem środowiska kibiców będzie także Łukasz Rzepecki z PiS, który co prawda nie startował z "widzewskiej listy", ale jest zadeklarowanym kibicem Widzewa, chodził na jego mecze i dlatego uzyskał poparcie środowiska. Rzepecki jest też dyrektorem biura poselskiego Marcina Mastalerka i przewodniczącym Forum Młodych PiS w województwie.

Swojego przedstawiciela w radzie miasta po raz pierwszy będą mieli tez kibice ŁKS. To Mariusz Przybyła (PO), który jest wiceprezesem stowarzyszenia kibiców ŁKS. Przybyła, który ukończył Wychowanie Fizyczne w Wyższej Szkole Umiejętności w Łodzi na poziomie licencjata, angażował się w wiele akcji charytatywnych i społecznych organizowanych przez fanów klubu z al. Unii. Pracuje też w firmie kurierskiej Fedex jako kierowca wózka widłowego.

Poniedziałkowe posiedzenie komisji sportu rozpocznie się o godz. 10.30. Zostaną na nim wybrani nowy przewodniczący oraz wiceprzewodniczący. Dotychczasowy przewodniczący Mariusz Bogacz oraz wiceprzewodniczący Jarosław Berger w nowej radzie miasta się nie znaleźli.

Przypomnijmy, że zmiany zaszły też na znacznie wyższych stanowiskach. Po zawarciu porozumienia koalicyjnego między PO i SLD wiceprezydentem odpowiedzialnym za sport został bowiem Tomasz Trela, który przejął "działkę" po Krzysztofie Piątkowskim.