Tomasz Walicki, trener ChKS, przed derbami Łodzi: "Derby zawsze są najważniejsze"

W sobotę o godz. 17.30 w hali przy ul. Sobolowej 1 rozpoczną się drugoligowe derby Łodzi piłkarzy ręcznych. Naprzeciw siebie staną Politechnika Anilana oraz CHKS.
Rozmowa z

Tomaszem Walickim

trenerem Chojeńskiego Klubu Sportowego.

Adam Bogusiak: Trudno nadążyć za pana drużyną. Najpierw wyraźnie wygrywa z AZS UW, zespołem ze ścisłej czołówki, aby tydzień później polec w starciu z walczącym w ligowym ogonie zespołem AZS AWF Warszawa. Co się takiego stało, że w ostatniej kolejce CHKS wypadł tak słabo?

- W ostatnim meczu nic nam nie wychodziło. Nikt się nie spodziewał tak słabej gry naszego zespołu. Zagraliśmy poniżej oczekiwań w obronie i w ataku, także bramkarze spisywali się słabo. Trzeba przyjąć porażkę i grać dalej.

Powoli zbliżamy się do końca pierwszej rundy rozgrywek. Czy jest pan usatysfakcjonowany wynikami CHKS? Który mecz w tej rundzie był najlepszy, a który najgorszy w wykonaniu prowadzonej przez pana drużyny?

- Każdy trener chce, żeby jego zespół był na czele ligowej stawki. Stać nas było na zajęcie 4. miejsca, więc pozostaje niedosyt. Najlepszy mecz zagraliśmy dwa tygodnie temu w Warszawie z AZS UW, a najsłabszy tydzień temu też w Warszawie z AWF.

Przed ChKS jeden z najważniejszych meczów w sezonie z Politechniką Anilaną. Jakie jest nastawienie pana zespołu przed tym występem? Czy pana zespół traktuje ten mecz wyjątkowo, czy jak kolejny mecz ligowy?

- Zawsze derby są najważniejsze, tym bardziej że gramy ze spadkowiczem z I ligi. Dlatego chcemy pokazać się z jak najlepszej strony. Po nieudanej fuzji i pozostawieniu naszego klubu w trudnej sytuacji gramy już drugi sezon w drugiej lidze. I pomimo przeszkód udało nam się zbudować zespół, który może powalczyć z każdym.

Rozumiem, że nie zdradzi pan szczegółów taktyki na mecz z Anilaną, ale czy można spodziewać się jakichś nowych rozwiązań w grze lub roszad w składzie?

- Nie ma kogo zmienić, więc nie przewiduję żadnych zmian w składzie. Taktyka jest przygotowana, ale jak będzie z realizacją, to zobaczymy. Najważniejsza jest mobilizacja i dobra gra w obronie oraz skuteczne rzuty wszystkich zawodników.