Wyjazd Piotrkowianina, derby Łodzi... zapowiedź kolejki w piłce ręcznej

To już ostatnia kolejka pierwszej rundy w rozgrywkach I i II ligi piłki ręcznej mężczyzn. Szlagierowo zapowiadają się pojedynki MKS Wieluń z Mazurem Sierpc oraz derbowy mecz Anilany z CHKS.
I liga, grupa A

KPR Wolsztyniak Wolsztyn - MKS Piotrkowianin Piotrków Trybunalski

Sobota 13.12.2014, g.17

Stracony punkt z Realem Astromal Leszno przelał czarę goryczy i w środku tygodnia z posady pierwszego trenera zrezygnował Janusz Szymczyk. Do wczoraj wydawało się, że tymczasowo jego miejsce na ławce trenerskiej zajmie kierownik drużyny Przemysław Berliński, jednak zgody na to nie wydał ZPRP. Dlatego też w sobotę Piotrkowianina poprowadzi kandydat (a wg naszych informacji pewniak, na razie jeszcze nieprzedstawiony oficjalnie) do stanowiska pierwszego trenera Rafał Przybylski, były trener m.in. KSSPR Końskie, który w tym sezonie pracował już w drużynie KSZO Ostrowiec Świętokrzyski, jednak po serii fatalnych porażek podał się do dymisji. Znany z twardej ręki młody szkoleniowiec od razu zostaje rzucony na głęboką wodę. Co prawda Wolsztyniak nie wygrał od pięciu kolejek, a przed tygodniem uległ nawet słabemu MKS Poznań, jednak we własnej hali, opanowanej przez głośno dopingujących fanów, doznał tylko jednej porażki, po drodze pokonując m.in. niedawnych pogromców Piotrkowianina - Warmię Traveland Olsztyn. Piąta drużyna poprzedniego sezonu w grupie A pierwszej ligi przed sezonem dokonała jedynie kosmetycznych zmian w kadrze, do drużyny dołączył wypożyczony z Chrobrego Głogów Tomasz Piskorski. W przeciwnym kierunku podążył bramkostrzelny skrzydłowy Hubert Kaczmarek.

Warto wspomnieć, że wychowankiem wolsztyńskiego klubu jest piotrkowski obrotowy Adam Pacześny. Piotrkowianin jedzie do Wolsztyna w najmocniejszym składzie. Aby nie stracić kontaktu z czołówką, będzie musiał wywalczyć dwa punkty.

II liga grupa mazowiecka

Politechnika Anilana Łódź - ChKS Łódź

Sobota 13.12.2014, g.17.30, Łódź, Hala przy ul. Sobolowej 1

Zapowiedź meczu tutaj. .

MKS Wieluń - Mazur Sierpc

Sobota 13.12.2014, g.18, Hala WOSiR, ul. Częstochowska 35 Wieluń

Szlagierowy pojedynek ostatniej kolejki pierwszej rundy. Naprzeciw siebie staną odpowiednio trzecia i druga drużyna mazowieckiej II ligi. Sobotni rywale tylko dwukrotnie schodzili z parkietu pokonani, różni ich bilans bramkowy przemawiający na razie na korzyść gości. Atutem MKS będzie bez wątpienia gorąca atmosfera w hali WOSiR oraz seria spotkań bez porażki, która liczy już osiem meczów (po drodze wielunianie odprawili z kwitkiem m.in. lidera Orlen Wisłę II Płock). Jeśli dobrą dyspozycję rzutową kolejny raz potwierdzi II linia gospodarzy, to o wynik można być spokojnym. Tym bardziej że po krótkiej przerwie do składu wracają ważne ogniwa - Kamil Młodzieniak i Piotr Madeła. W drużynie gości szczególną opieką gospodarze muszą otoczyć bramkostrzelnych rozgrywających Łukasza Lisickiego i Adriana Prątnickiego, którzy razem rzucili ponad 130 bramek. W poprzednim sezonie obydwa mecze pomiędzy MKS-em a Mazurem były niezwykle zacięte. We własnej hali wielunianie wygrali 24:21, na wyjeździe ulegli 30:27.

SPR Pabiks Mag-Mar Pabianice - MOKS Słoneczny Stok Białystok

Sobota 13.12.2014, g. 18, Pabianice, hala przy ul. św. Jana 30/36

Kolejne dwa punkty powinni w sobotę zainkasować szczypiorniści SPR Pabiks Mag Mar Pabianice. Ich rywalem będzie bowiem ligowy outsider - MOKS Słoneczny Stok Białystok, który nie ugrał jeszcze ani jednego punktu. Będzie to szczególny mecz dla skrzydłowego Pabiksu - Przemysława Borsuka, który przez wiele lat reprezentował barwy MOKS-u. Biorąc pod uwagę pozycję ligową rywali pabianiczan, trudno nie oczekiwać innego rezultatu niż pewnego zwycięstwa.

Włókniarz Konstantynów Łódzki - UMKS Trójka Ostrołęka

Sobota, 13.12.2014, g.17.30, Konstantynów Łódzki, hala CSiR, pl. Wolności 60

Od 4 października Włókniarz Konstantynów nie zdobył nawet punktu i kibice niecierpliwie oczekują na przełamanie. Szansa na pierwsze od dwóch miesięcy zwycięstwo, biorąc pod uwagę formę włókniarzy, nie jest jednak duża. Trójka Ostrołęka to solidny ligowiec, który odbierał punkty m.in. MKS-owi Wieluń, a w poprzedniej kolejce postawił wyjątkowo twarde warunki liderowi z Płocka. Najjaśniejszą postacią w drużynie gości bez wątpienia jest leworęczny Rafał Niećko, przed laty reprezentant Polski w drużynach juniorskich. W poprzednim sezonie obydwa mecze były niezwykle dramatyczne. Na wyjeździe Włókniarz pokonał Trójkę 30:31, jednak ostrołęczanie zrewanżowali się w drugiej rundzie, pokonując piłkarzy ręcznych z Konstantynowa 23:24.