Łódzcy gimnazjaliści wśród laureatów "Stop zwolnieniom z WF-u". W nagrodę wizyta na Stadionie Narodowym

Gimnazjaliści ze Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego nr 4 w Łodzi znaleźli się w gronie 30 laureatów konkursu "Stop zwolnieniom z WF-u". Dzięki temu w poprzednim tygodniu wzięli udział w imprezie zorganizowanej na Stadionie Narodowym.
W ramach akcji "Stop zwolnieniom z WF-u" Ministerstwo Sportu i Turystyki wraz z Fundacją Marcina Gortata MG13 zorganizowała kilka dni temu wielką lekcję WF-u na lodowiskach Stadionu Narodowego. Aby w niej uczestniczyć, należało wziąć udział w ogólnopolskim konkursie. Polegał on na zorganizowaniu i udokumentowaniu (w postaci jednej fotografii) atrakcyjnej, kreatywnej, niebanalnej lekcji WF, która zachęci młodzież do aktywnego uczestnictwa w zajęciach wychowania fizycznego. Komisja konkursowa z przedstawicielami ministerstwa i fundacji MG13 na czele spośród wszystkich przesłanych zgłoszeń konkursowych wyłoniła 30 laureatów konkursu "WF NA ZIMOWYM NARODOWYM". Wśród nich znalazła się klasa ze Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego nr 4 w Łodzi. Autorką sukcesu uczniów jest nauczycielka wychowania fizycznego Elżbieta Cienkus, wspierana przez trenera Sławomira Maślankiewicza oraz szkołę sztuk walki SHARK reprezentowaną przez braci Pawła i Piotra Grabi. Bez ich zaangażowania i wsparcia wyjazd na Stadion Narodowy byłby niemożliwy. Łódzcy gimnazjaliści wraz ze swoją opiekunką zajęli wysokie, dziesiąte miejsce.

Na Stadionie Narodowym na laureatów konkursu czekało spektakularne miasteczko lodowe. W jego skład wchodziły trzy lodowiska oraz sześciotorowa górka lodowa do zjeżdżania na pontonach. Organizator zapewnił dla wszystkich uczestników niezbędny sprzęt sportowy, ciepły posiłek oraz okazjonalne upominki. Wśród zaproszonych gości, poza ministrem sportu Andrzejem Biernatem, znalazły się również gwiazdy polskiego sportu: Agnieszka Rylik (bokserka), Artur Siódmiak (piłkarz ręczny), Cezary Trybański (koszykarz), Mariusz Czerkawski (hokeista na lodzie), Marek Plawgo (lekkoatleta), Otylia Jędrzejczak (pływaczka) oraz Anna Lewandowska (karate). Ich entuzjazm dodatkowo motywował młodzież do aktywnego spędzenia czasu.

Co ciekawe, przygodę ze wspomnianą szkołą SHARK kontynuuje Patryk Majchrzak, jeden z uczestników akcji i uczeń SOSW nr 4. - Patryk wraz z trenerem Sławomirem Maślankiewiczem systematycznie uczestniczy w zajęciach pozalekcyjnych w tym klubie, przełamując ograniczenia i bariery, rozwijając swoją pasję ku zadowoleniu rodziców - opowiada Elżbieta Cienkus. - Tak niewiele potrzeba, aby pokazać młodym ludziom możliwości na rozwijanie swoich zainteresowań. Czasami musimy też po prostu "gdzieś dobrze się poczuć", szczególnie jeśli posiadamy jakieś dysfunkcje, które tylko pozornie ograniczają nasze możliwości - dodaje.