Kontuzja Zbigniewa Bródki. Nie jedzie na mistrzostwa Europy

Zbigniew Bródka swój występ w mistrzostwach Polski na dystansach okupił kontuzją. Nie wystartuje więc w mistrzostwach Europy. Oprócz mistrza olimpijskiego na imprezie zabraknie także Konrada Niedźwiedzkiego.
Mistrz olimpijski w łyżwiarstwie szybkim z Soczi zdecydował się wystartować w mistrzostwach Polski na dystansach, jednak zaznaczył, że jeśli poczuje ból w kontuzjowanej pachwinie, od razu wycofa się z rywalizacji. Bródka od niedzieli do wtorku na uraz jednak nie narzekał i wywalczył pięć medali: brązowe na 500 m, 1500 m, 3 km oraz wieloboju i srebrny na 1000 m. W trakcie zawodów dokładnie zdiagnozowano moją pachwinę, w wyniku rezonansu magnetycznego okazało się, że mam porwany na całej długości mięsień przywodziciel długi, nie jest to tak bardzo niebezpieczne, dlatego kontynuowałem starty. Teraz jednak trzeba będzie wyleczyć problem do końca, dlatego nie wystartuję w najbliższych mistrzostwach Europy w wieloboju. Mam nadzieję, że szybko wrócę do pełni dyspozycji - mówi Bródka.

Do Czelabińska nie pojedzie także Konrad Niedźwiedzki. Srebrny medalista mistrzostw Polski na 1500 m (pokonał m.in. Zbigniewa Bródkę, który był trzeci) zrezygnował ze startu z powodu przepukliny sportowej.

Mistrzostwa Europy odbędą się w dniach 10-11 stycznia.