Prezes Orła porozumiał się z władzami Łodzi. Więcej pieniędzy na stadion jeszcze w tym roku

Witold Skrzydlewski doszedł do porozumienia z wiceprezydentem Tomaszem Trelą. Na środowej sesji budżetowej ma być zgłoszona autopoprawka do budżetu, która zwiększy wydatki na budowę stadionu jeszcze w 2015 r.
W poprzednim tygodniu władze Łodzi ogłosiły, że wprowadzą zmiany w budżecie. I tak przetarg na budowę stadionu Orła miał być ogłoszony wiosną, jesienią miał być znany wykonawca, w przyszłym roku miała się rozpocząć budowa obiektu, a w 2017 r. zakończyć. Z ustaleń niezadowolony był jednak Skrzydlewski, który przypomniał, że wiceprezydent Trela jeszcze jako radny obiecywał rozpoczęcie budowy obiektu w tym roku.

We wtorek prezes Orła poinformował o dobrych wiadomościach. Jak powiedział, po poniedziałkowym spotkaniu z Trelą udało się dojść do porozumienia. A konkretnie przekonać wiceprezydenta do tego, by zwiększyć wydatki na inwestycję jeszcze w tym roku. Tak, by prace budowlane rozpoczęły się nie w 2016 r., lecz już w 2015 r. Autopoprawka w tej sprawie ma zostać przegłosowana na środowej sesji budżetowej.