Orzeł Łódź zacznie sezon w Bydgoszczy

Meczem z Polonią Bydgoszcz żużlowcy Orła Łódź zainaugurują nowy sezon w I lidze.
W sezonie 2015 w rozgrywkach I ligi uczestniczyć będzie siedem zespołów. Poznaliśmy już terminarz spotkań. Podopieczni trenera Lecha Kędziory pierwszy mecz rozegrają na wyjeździe. W świąteczny lany poniedziałek (6 kwietnia) zmierzą się z Polonią Bydgoszcz, a tydzień później będą pauzować.

Na torze przy ul. 6 Sierpnia łodzianie pojawią się 26 kwietnia, a ich rywalem będzie Start Gniezno. W 4. kolejce Orła czeka wyjazdowy mecz z ROW Rybnik, a w 5. serii spotkań przyjedzie do Łodzi łotewski Lokomotiv Daugavpils.

W następnej kolejce łodzian czeka wyjazd na mecz z Ostrovią Ostrów Wielkopolski, a w ostatniej serii I rundy będą podejmować Wandę Kraków.

Runda rewanżowa rozpocznie się 14 czerwca, a ostatnią kolejkę spotkań zaplanowano na 23 sierpnia. W następnej fazie cztery najlepsze zespoły będą rywalizować o awans do finału I ligi, który - podobnie jak w ubiegłym sezonie - rozegrany zostanie systemem mecz i rewanż. Do Ekstraligi awansuje zwycięzca finału, a przegrany zespół stoczy baraż z przedostatnią drużyną najwyższej klasy rozgrywkowej.