Sport.pl

Zbigniew Bródka w Norwegii powalczy o mistrzostwa świata

Zbigniew Bródka w miniony weekend został wicemistrzem Polski w wieloboju sprinterskim. Teraz wraca na długi tor i podczas zawodów w Hamar powalczy o przepustkę na mistrzostwa świata w wielobojach, które odbędą się w Calgary (7-9 marca)
Do Norwegii Polacy pojechali w składzie: Zbigniew Bródka, Roland Cieślak, Konrad Niedźwiedzki, Piotr Puszkarski, Jan Szymański. Dla Bródki będzie to powrót do startów na długim torze. Przypomnijmy, że mistrz olimpijski z Soczi nie pojechał na mistrzostwa Europy ze względu na lekką kontuzję pachwiny. Zawodnik UKS Błyskawica Domaniewice przebywał w tym czasie na Teneryfie, gdzie skupił się na treningach na rowerze. Teraz Bródka wystartuje w kolejnych zawodach Pucharu Świata, które w dniach 31 stycznia - 1 lutego odbędą się w norweskim Hamar. - Zawody są jednocześnie kwalifikacją do wielobojowych mistrzostw globu, które za niewiele ponad miesiąc odbędą się w Calgary. Dlatego w programie nie ma tym razem najkrótszych dystansów, czyli 500 i 1000 m - powiedziała szefowa wyszkolenia Polskiego Związku Łyżwiarstwa Szybkiego Ewa Białkowska.

Z Hamar polscy łyżwiarze udadzą się do Heerenveen, gdzie w dniach 7-8 lutego zaplanowany jest kolejny PŚ, tym razem już tylko na 500 i 1000 m.

Więcej o: