Pedro's Cup 2015. W Atlas Arenie powstaje lekkoatletyczna bieżnia

Mityng Pedro's Cup w Atlas Arenie odbędzie się 17 lutego. Już teraz organizatorzy przygotowują halę do zawodów, a aktualnie trwa rozkładanie bieżni
Po raz pierwszy podczas Pedro's Cup lekkoatleci będą startowali w konkurencjach biegowych. Wprowadzenie nowych dyscyplin umożliwiło przeniesienie zawodów z bydgoskiej Łuczniczki do Atlas Areny. Łódzka hala była budowana m.in. z myślą o lekkoatletyce, jednak przez pięć lat istnienia nie doczekała się imprezy królowej sportu.

Aktualnie trwają już poważne przygotowania do mityngu. W Atlas Arenie montowana jest już bieżnia. - Praktycznie wszystkie elementy są na miejscu - mówi Krzysztof Maciaszczyk, szef Atlas Areny. - Robimy wszystko wcześniej, bo debiutujemy przy imprezie lekkoatletycznej. Nie chcemy popełnić żadnego błędu.

Czołówkę lekkoatletów świata obejrzy także komplet widzów, a przypomnijmy, że w przypadku mityngu Atlas Arena pomieści dokładnie 10049 osób. - Większość z nich to uczniowie, ale naszym założeniem przy pierwszej łódzkiej edycji Pedro's Cup było zapełnienie hali i rozpropagowanie imprezy wśród młodzieży - mówi Maciaszczyk.