Nowy prezes PZPS Paweł Papke odwiedził siatkarzy plażowych w Łodzi

Paweł Papke, który niedawno został wybrany na nowego prezesa Polskiego Związku Piłki Siatkowej, odwiedził siatkarzy plażowych, którzy na co dzień trenują w Szkole Mistrzostwa Sportowego w Łodzi
Papke ostatnio sporo podróżuje po Polsce. Nowy prezes odwiedza wszystkie ośrodki pod patronatem PZPS. Po wizycie w Szkole Mistrzostwa Sportowego w Szczyrku, przyszedł też czas na Łódź. Papke zobaczył, w jakich warunkach trenują siatkarze plażowi przy ul. Milionowej. W Łodzi do sezonu przygotowuje się aktualnie 38 dziewcząt i chłopców, a do tej pory nasi plażowicze zdobyli 85 medali imprez krajowych i międzynarodowych. - Tak pokaźny dorobek medalowy jest powodem do satysfakcji. Musimy jednocześnie myśleć o przyszłości, tak by zapewnić optymalne warunki do właściwego rozwoju sportowego i intelektualnego naszych młodych siatkarek i siatkarzy. Dlatego bardzo ważne są inwestycje w bazę sportową oraz dydaktyczną - powiedział podczas spotkania z kierownictwem szkoły, trenerami oraz uczniami Paweł Papke.

I dodaje: - W pierwszych dniach swojej pracy w roli prezesa chciałem poznać, jak prezentuje się bezpośrednie zaplecze naszych reprezentacji. To kluczowa kwestia dla rozwoju naszej dyscypliny i temu obszarowi będę poświęcał dużo uwagi. Na tym etapie szkolenia nie możemy pozwolić sobie na pomyłki. Cieszy mnie, że młodzi ludzie garną się do siatkówki, wiążą z nią swój rozwój. Ten trend należy podtrzymywać i napędzać.