Meganiespodzianka w Kutnie. Polfarmex pokonał AZS Koszalin

Doskonałe spotkane rozegrali koszykarze Polfarmeksu Kutno, którzy we własnej hali pokonali AZS Koszalin 76:70
Polfarmex jako beniaminek rozgrywek Tauron Basket Ligi nie był stawiany w roli faworyta meczu z wideliderem tabeli. Kutnianie w tym sezonie pokazali jednak, że nie można ich za szybko skreślać. Co prawda przeplatają słabsze występy z lepszymi, to potrafią zaskoczyć i pokazali to w spotkaniu z AZS. Rozegrali świetną pierwszą połowę, którą wygrali 51:34. Co prawda koszykarze z Koszalina lepiej zaprezentowali się w trzeciej kwarcie, którą wygrali wysoko 20:8, to nie zdołali dogonić rywali. Polfarmex w ostatniej partii wygrał 17:16, a cały mecz 76:70.

Wszystko wskazuje na to, że w drużynie z Kutna kształtuje się nowy lider. Od kilku meczów świetną formę prezentuje środkowy Kevin Johnson, który w sobotę zdobył 20 punktów przy bardzo wysokiej skuteczności rzutowej. Do tego doszło siedem zbiórek. Dobre zawody rozegrał także Patrik Auda, który zdobył tyle samo punktów, co Johnson. Do tego doszła dobra postawa Kwamaina Mitchella i Bartłomieja Wołoszyna.

Kolejny mecz Polfarmex rozegra na wyjeździe z Asseco Gdynia.

Polfarmex Kutno - AZS Koszalin 76:70

Kwarty: 29:24, 22:10, 8:20, 17:16

Polfarmex: Jakóbczyk 2, Jarecki, Malczyk 3, Auda 20, Wołoszyn 11, Mitchell 13, Łączyński 5, Bartosz 2, Johnson 20

AZS: Austin, Woods 19, Szubarga 3, Dąbrowski 3, Swanson 4, Radenović 12, Vrbanc 7, Szewczyk 17, Mielczarek 5