Sport.pl

Władze Łodzi wkrótce powołają radę sportu. Chętni mogą się zgłaszać

Urząd miasta ogłosił nabór do rady sportu. Działająca przy prezydent Łodzi 15-osobowa grupa ma pełnić funkcję doradczą.
- Rada będzie miała charakter ciała, które doradza, opiniuje, wspiera wszystkie działania, które służą rozwojowi łódzkiego sportu. I dzisiaj rozpoczyna się procedura naboru kandydatów do rady sportu. Do końca marca zbieramy oferty, żeby na początku kwietnia wyłonić grupę 15 osób - wyjaśnia Tomasz Trela, wiceprezydent Łodzi odpowiedzialny za sport. - Chcemy, żeby to był organ, który w sposób bardzo jednoznaczny, ale też strategiczny wypowiada się na temat kluczowych inwestycji w bazę sportową, tworzenia projektu budżetu czy WPF. Pierwsze zadanie, o które chciałbym poprosić radę sportu, to praca nad strategią rozwoju łódzkiego sportu. Poleciłem wznowienie prac nad tym dokumentem, który wstępnie przygotowano w 2012 r. Teraz powinien być on zmodyfikowany i uaktualniony. Wydział sportu już nad tym pracuje i będę chciał, by rada sportu się później z nim zapoznała i ewentualnie wniosła swoje uwagi - podkreśla Trela.

- Rozważaliśmy różne koncepcje tej rady - dodaje Marek Kondraciuk, dyrektor wydziału sportu. - Uznaliśmy, że nie będziemy wprowadzać żadnego klucza, według którego członkowie będą rekrutowani. Prawo zgłaszania kandydatów mają organizacje i instytucje realizujące zadania w zakresie kultury fizycznej i sportu na terenie Łodzi. Wszelkiego rodzaju inne kryteria byłyby naszym zdaniem pewnego rodzaju ograniczeniem dla pani prezydent. Wprowadzenie klucza, że np. jednego przedstawiciela będzie miało środowisko akademickie czy jakaś dyscyplina, byłoby konfliktogenne. Trudno wyłonić jednego przedstawiciela, który byłby kompetentny i autorytatywny dla wszystkich klubów czy organizacji w sferze jednej dyscypliny.

Podobnie wypowiada się Trela. - Każde obostrzenie byłoby dyskusyjne, dlatego uznaliśmy, że skoro rada ma działać przy prezydent, tylko i wyłącznie do niej będzie należał wybór osób. Myślę, że dla wybitnych znawców i autorytetów ze świata sportu miejsce się znajdzie - tłumaczy.

I dodaje: - Chciałbym, żeby to było ciało, które wspiera i doradza, a nie załatwia indywidualne interesy poszczególnych klubów czy dyscyplin, bo nie o to chodzi. Ta rada ma właśnie takie zadanie. Jeżeli będzie składać więc propozycje dotyczące sportu globalnie, a nie indywidualnie, a do tego będą to propozycje rozsądne, to znajdą one swoje odzwierciedlenia w dokumentach. Jeżeli jednak komuś się wydaje, że poprze radę sportu, będzie mógł załatwić swój interes, to się myli.

Więcej o:
Komentarze (2)
Władze Łodzi wkrótce powołają radę sportu. Chętni mogą się zgłaszać
Zaloguj się
 • braveran

  Oceniono 14 razy 10

  15 kolejnych bezsensownych stołków.

 • 8c

  Oceniono 11 razy 5

  Zapewne jedna z wielu propozycja :
  prezes - S.Cacek - człowiek z doświadczeniem tak w businesie jak i w "sporcie"
  v-ce prezes - B.Derdzikowski - "dziennikarz" a dodatkowo fanatyk pewnej jeszcze istniejącej drużyny
  skarbnik - S.Bujalski - pismak z dużym doświadczeniem w rachunkach ( 'wylicza' koszty budowy obiektów ) - posiada liczydło - czyli jak znalazł na skarbnika pasuje
  rzecznik - tutaj mam dylemat Bińczyk czy Nowocień - obie gwiazdy pierwsza już wyblakła druga "wschodząca" której najlepiej wychodzi kopiuj / wklej
  na członków może - Joński, Miler, Ogórek ( jak odpadnie w walce o fotel miłościwie nam panującego )
  Takich kilka nazwisk pozwoliłem sobie zaproponować ;)
  PS
  Nowocień słuchałeś Trójki ( program 3 PR ) w ubiegłym tygodniu ? w audycji za a nawet przeciw było o takich ludziach którzy zamiast się uczyć w szkole korzystali tylko z kopiuj / wklej i tak im już zostało w pracy zawodowej - niektórzy są nawet "dziennikarzami"
  Ciekawe czy kiedykolwiek słuchałeś programu 3 PR ? ;)

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX