Koszykarki Widzewa dalej od pozostania w TBLK

Niepowodzeniem zakończył się pierwszy mecz Widzewa w fazie play-out. Podopieczne trenerki Elżbiety Nowak przegrały na wyjeździe z Basketem Konin.
Widzewianki nie były faworytkami meczu z Basketem, ale trudno było przypuszczać, że po pierwszej kwarcie widzewianki będą przegrywać aż 11:39. W drugiej kwarcie role się jednak odwróciły. To Widzew zdobył niemal trzy razy więcej punktów niż Basket i wrócił do gry. Dobry mecz rozgrywały Roksana Schmidt, która zdobyła 7 punktów, i Lidia Niedzielska. Rozgrywająca Widzewa z kolei walczyła na tablicach, zbierając pięć razy piłkę.

Gospodynie jednak nie zamierzały oddać meczu bez walki. Podopieczne Daliusa Ubartasa w ostatniej kwarcie przypieczętowały swoją wygraną. Łodzianki znów słabo wykonywały rzuty osobiste, nie trafiały też za trzy punkty. W pierwszej statystyce widzewianki trafiły 10 na 17 rzutów, a w drugiej miały zaledwie dwie udane próby na 16.

W drugim meczu o utrzymanie w ekstraklasie AZS Lublin pokonał Basket Gdynia 68:64. W drugiej kolejce rundy play-out w sobotę o godz. 18 zagrają Widzew z AZS Lublin i Basket Gdynia z Basket Konin.

Basket Konin - Widzew 84:60

Kwarty: 39:11, 7:20, 19:17, 19:12

Widzew: Niedzielska 16, Schmidt 14, Boothe 14, Okoye 11, Bilotserkivska 3, Kenig 2, Rodriguez 0.