Sport.pl

48 osób chce do rady sportu. Na liście Cacek, Salski, Chudzik, Skrzydlewski...

Na liście osób zgłoszonych do rady sportu znalazło się 48 osób. Wśród nich nie zabrakło m.in. szefów najważniejszych łódzkich klubów.
Na początku marca urząd miasta ogłosił nabór do rady sportu. Ma się w niej znaleźć 15 osób, które będą doradzać władzom Łodzi przy podejmowaniu najważniejszych decyzji dotyczących sportu. Termin zgłaszania ofert minął wraz z końcem marca.

Jak dowiedział się Łódź.sport.pl, do rady zgłoszono 48 kandydatur. Na liście tej nie zabrakło prezesów i działaczy najważniejszych łódzkich klubów sportowych. To Sylwester Cacek z Widzewa, Tomasz Salski z ŁKS, Marcin Chudzik z siatkarek Budowlanych, Witold Skrzydlewski z Orła, Ryszard Andrzejczak z koszykarskiego Widzewa, Dominik Gralka z RKS czy Lech Leszczyński z AZS. Z osób spoza klubów najbardziej znaną jest Małgorzata Niemczyk, posłanka i była siatkarka reprezentacji Polski i Budowlanych.

Wybór 15 osób do rady sportu należy teraz do prezydent Hanny Zdanowskiej. Można spodziewać się, że dokona go w pierwszej połowie kwietnia.

W magistracie liczą, że wybrana rada sportu dbać będzie nie o swoje prywatne interesy, ale interesy całego środowiska. - Chciałbym, żeby to było ciało, które wspiera i doradza, a nie załatwia indywidualne interesy poszczególnych klubów czy dyscyplin, bo nie o to chodzi. Ta rada ma właśnie takie zadanie. Jeżeli będzie składać więc propozycje dotyczące sportu globalnie, a nie indywidualnie, a do tego będą to propozycje rozsądne, to znajdą one swoje odzwierciedlenia w dokumentach. Jeżeli jednak komuś się wydaje, że poprzez radę sportu będzie mógł załatwić swój interes, to się myli - przekonywał niedawno wiceprezydent Tomasz Trela.

Więcej o:
Komentarze (9)
48 osób chce do rady sportu. Na liście Cacek, Salski, Chudzik, Skrzydlewski...
Zaloguj się
 • kuzniar-tvn-obciach

  Oceniono 42 razy 28

  CACEK DO RADY SPORTU?????
  raczej do rady """""JAK WYDYMAĆ WIERZYCIELI I IE SPŁACAĆ DŁUGU PO SYNALKU""""

 • komentarzidiotyczny

  Oceniono 34 razy 18

  Cacek i Salski pewnie będą wybrani, chociaż tych 2-óch już na starcie powinno być zdyskwalifikowanych. Przecież oni własnymi klubami nie umieją zarządzać, a chcą doradzać całemu miastu. To tak jak w tym filmie "Nic nie widziałem, nic nie słyszałem", ślepy prowadzi głuchego.

 • antropoid

  Oceniono 28 razy 10

  Przed jakąś radą (najlepiej składem sędziowskim) to Cacek sam powinien stanąć - za to, co zrobił z zasłużonym klubem.

 • kono2291

  Oceniono 23 razy 9

  Cacek - gość chce do rady sportu w Łodzi jak lada chwila ucieknie do Piaseczna. Cały Sylwuś.

 • mentalistao

  Oceniono 18 razy 8

  kuzniar-tvn-obciach@ dodałbym bym że uderza w temat jak wydymać Łódz,warszawski cwaniaczek...

 • ttoorroo05

  Oceniono 11 razy 7

  Pchaja sie do koryta,bo licza na profity.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX