MOSiR promuje gimnastykę wśród dzieci i młodzieży. Wyrosną mistrzowie?

W sobotę Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Łodzi wraz z Regimis Studio Sportu i Rekreacji Jacka Włuki zainaugurowały kolejny etap zajęć promujących gimnastykę sportową wśród dzieci i młodzieży
Od grudnia 2014 r. na terenie obiektu sportowego Karpacka odbywają się zajęcia dla dzieci i młodzieży w wieku od lat 3 do 18, w których może wziąć udział każdy, nawet osoby bez żadnego przygotowania gimnastycznego. - Zajęcia są otwarte i całkowicie bezpłatne. Sobotnia impreza to kolejny etap współpracy, której celem jest propagowanie pięknej dyscypliny sportu, jaką jest gimnastyka sportowa - mówi Eryk Rawicki, zastępca dyrektora MOSiR. - Obiekt sportowy MOSiR przy ul. Karpackiej jest jednym z trzech w Polsce tak dobrze wyposażonych w odpowiedni gimnastyczny sprzęt.

Inauguracja drugiego etapu miała bardzo uroczysty charakter dzięki obecności specjalnych gości: wiceprezydenta Tomasza Treli oraz dyrektora Wydziału Sportu UMŁ Marka Kondraciuka. Uczestnicy zajęć mogli podziwiać zawodniczki i zawodników z UKSSP7, którzy dali pokaz swoich umiejętności gimnastycznych. - Mamy nadzieję, że ta inicjatywa zachęci dzieci do uprawiania gimnastyki sportowej. Bezpłatne zajęcia będą odbywały się dwa razy w miesiącu, jedne dla wszystkich, a drugie dla grup zorganizowanych. Wszystkich serdecznie zapraszamy - kończy Rawicki.