Piłkarze ręczni z woj. łódzkiego przed kolejną serią gier [ZAPOWIEDZI]

Ważny mecz Piotrkowianina, trudne wyjazdowe spotkania Włókniarza i Pabiksu - przed nami 24 kolejka zmagań piłkarzy ręcznych w I i II lidze.
I liga, grupa A

MKS Piotrkowianin Piotrków Trybunalski - OKP Warmia Traveland Olsztyn

Sobota 18.04.2015, godz. 18.00, Piotrków Trybunalski Hala Relax, Aleje 3 Maja 6b

Wyniki poprzedniej kolejki przywróciły nadzieje Piotrkowianina na zajęcie barażowego miejsca. Co prawda wciąż podopieczni Rafała Przybylskiego potrzebują oprócz swoich zwycięstw dwóch wpadek Pomezanii Malbork, ale nie jest to niemożliwe, gdyż przed malborczanami jeszcze dwa arcytrudne mecze - z liderem z Legionowa oraz z rozpędzoną ekipą Mebli Wójcik Elbląg.

- Nie oglądamy się na rywala, musimy robić swoje - zapowiada trener Przybylski. Przed Piotrkowianinem niełatwe zadanie pokonania ekipy, która w pierwszej rundzie okazała się lepsza od MKS-u o jedną bramkę (29:28). Okazja do rewanżu jest doskonała, bo Warmia w ostatnich tygodniach zawodzi na całej linii. Zespół, który przed sezonem wymieniano w gronie faworytów do awansu, przegrał ostatnie pięć spotkań, kompletnie grzebiąc swoje szanse na awans do piłkarskiej elity. Nie oznacza to jednak, że należy lekceważyć ekipę z północy Polski. Z pewnością miejscowym kibicom zechce przypomnieć się Michał Krawczyk, który grał w Piotrkowie przed dwoma sezonami. Trzeba również bacznie uważać na dwóch skutecznych rozgrywających - Karola Królika oraz Radosława Jankowskiego, którzy razem zdobyli 228 bramek dla Warmii.

Piotrkowianin powinien wystąpić w najmocniejszym obecnie składzie, jedynie bez kontuzjowanego od dawna Marcina Tórza. Początek meczu w sobotę o godzinie 18.00.

II liga grupa mazowiecka

CHKS Łódź - AZS UW Warszawa

Sobota 18.04.2015, godz. 18.00, Hala przy ul. Kosynierów Gdyńskich 18

Trzy ostatnie mecze zawodnicy z Chojen rozegrają we własnej hali. Celem ekipy trenera Walickiego jest zdobycie kompletu punktów i zajęcie szóstej lokaty w ostatecznym rozrachunku. Pierwszym rywalem na ostatniej prostej będzie warszawski AZS UW, który CHKS sensacyjnie pokonał w pierwszej rundzie (30:23). Tamta porażka będzie akademików prawdopodobnie kosztowała brak awansu do baraży o I ligę. Nic zatem dziwnego, że będą mocno zmotywowani, aby zrewanżować się łodzianom. Niestety, w tej rundzie CHKS gra poniżej oczekiwań. Spory wpływ na słabszą postawę szczypiornistów z Chojen miały problemy kadrowe wynikające z kontuzji oraz udziału młodszych zawodników w mistrzostwach Polski juniorów. W sobotę CHKS wystąpi jednak w niemal najmocniejszym składzie i wydaje się, że nie jest na straconej pozycji. Początek spotkania o godzinie 18.00.

AZS AWF Warszawa - MKS Wieluń

Niedziela 19.04.2015, godz. 14.00

W Wieluniu niecierpliwie oczekuje się już meczu ostatniej kolejki z Mazurem Sierpc, który prawdopodobnie rozstrzygnie losy awansu do baraży o I ligę. Po drodze podopieczni Tomasza Derbisa muszą zmierzyć się z outsiderem AZS AWF Warszawa, który w czwartek uległ Włókniarzowi Konstantynów 24:29 i spadł na przedostatnie miejsce w ligowej tabeli. W pierwszej rundzie MKS wygrał u siebie z AZS AWF 33:23 i w rewanżu również będzie zdecydowanym faworytem. Wydaje się, że tylko nadmierna pewność siebie może pokrzyżować plany wielunianom. Jeżeli goście podejdą do meczu należycie skoncentrowani wówczas spokojnie dopiszą do swojego dorobku 2 punkty. Mecz rozpocznie się w niedzielę o godzinie 14.00.

KS Uniwersytet Radom - KKS Włókniarz Konstantynów Łódzki

Sobota 18.04.2015, godz. 18.00

W czwartek Włókniarz pewnie wygrał przełożony mecz 23. kolejki z AZS AWF Warszawa (29:24), dzięki czemu opuścił przedostatnią pozycję w mazowieckiej drugiej lidze. Wyróżniającymi postaciami pojedynku z ekipą z Warszawy byli Daniel Stępień (w całym meczu rzucił aż 13 bramek), powracający do zdrowia Filip Jencz (5 bramek) i bramkarz Mateusz Oklejak, który nawet zdobył bramkę rzutem "w stylu" Artura Siódmiaka przez całe boisko.

Zaledwie po jednym dniu przerwy Włókniarz rozegra kolejny, przedostatni mecz w sezonie. Rywalem podopiecznych trenera Pawła Kraski będzie KS Uniwersytet Radom, który w tej rundzie we własnej hali pokonał już Anilanę oraz Pabiks. Konstantynowianie jadą do Radomia mocno osłabieni, w ich składzie zabraknie Filipa Jencza, Tomasza Rutkowskiego, Piotra Główczyńskiego oraz Marka Włodarczyka. Trener Kraska da zatem szansę pograć zawodnikom, którzy zwykle grają rzadziej. Początek meczu w sobotę o godzinie 18.00.

UMKS Trójka Ostrołęka - SPR Pabiks Mag-mar Pabianice

Niedziela 19.04.2015, godz. 15.00

Przedostatni mecz w sezonie pabianiczan. Przed podopiecznymi trenera Włodzimierza Stawickiego trudne zadanie zatrzymania bardzo groźnych we własnej hali ostrołęczan. Baczną uwagę trzeba zwrócić zwłaszcza na lidera strzelców mazowieckiej drugiej ligi - Rafała Niećkę, który do tej pory rzucił 153 bramki (średnia 7,29 gola na mecz). W pierwszej rundzie Pabiks wygrał 34:30. Powtórzenie tego wyniku byłoby sporym sukcesem przyjezdnych. Początek meczu w niedzielę o godzinie 15.00.

Politechnika Anilana w tej kolejce pauzuje.