Zbigniew Bródka zamienił łyżwy na korki piłkarskie. Strzelił gola w Olsztynie

Zbigniew Bródka, mistrz olimpijski z Soczi w łyżwiarstwie szybkim, wziął udział w specjalnym meczu charytatywnym gwiazd Telewizji Polskiej z ekipą strażaków. Co ciekawe, jego drużyna wygrała 3:1, a panczenista strzelił nawet gola
Na stadionie Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie odbył się specjalny mecz pomiędzy gwiazdami Telewizji Polskiej a strażakami. Jednym z głównych celów zawodów była zbiórka pieniędzy na fundację ''Solidarni'', która wspiera rodziny strażaków i pracowników straży poległych na służbie. W drużynie telewizyjnej zagrali dziennikarze sportowi TVP i TVP Sport, a w ekipie strażaków Mikołaj Roznerski, Michał Czarnecki czy Jakub Wesołowski, którzy grają w serialu "Strażacy". Ich drużynę uzupełnił także Zbigniew Bródka, mistrz olimpijski z Soczi w łyżwiarstwie szybkim. Kibicom nie trzeba przypominać, że panczenista poza torem pracuje w jednostce ratowniczej straży pożarnej.

Mecz zakończył się zwycięstwem strażaków 3:1. Co ciekawe, Bródka strzelił ładnego gola na 3:0. Po meczu odbyła się licytacja pamiątek sportowych.