Młode siatkarki plażowe z Łodzi wygrały europejski turniej

Jagoda Gruszczyńska i Karolina Baran wygrały turniej federacji EEVZA (Wschodnioeuropejska Regionalna Federacja SIatkówki), który odbywał się w Moskwie. Siatkarki na co dzień trenujące w łódzkiej Szkole Mistrzostwa Sportowego triumfowały we wszystkich swoich meczach
W grupie Gruszczyńska i Baran bez problemów uporały się z dwoma parami z Rosji: Kozhadey/Motrich i Ezhak/Dayanova (oba mecze po 2:0). W pierwszej rundzie fazy pucharowej przegrały pierwszego seta z Białorusinkami Shalayeuskaya/Siakretava, jednak w dwóch kolejnych okazały się lepsze i awansowały do ćwierćfinału. W meczu o czwórkę pokonały Ukrainki Sulima/Udovenko 2:0. W półfinale znów musiały rozegrać trzy sety, ale okazały się lepsze od Azerek Cunha/Liubymova. W wielkim finale wygrały też z Rosjankami Abalakina/Dabizha 2:0 i mogą cieszyć się ze złotych medali.

W turnieju grały także dwie inne polskie pary. Katarzyna Kociołek i Dorota Strąg odpadły w ćwierćfinale, przegrywając z Cunha/Liubymova 0:2. Rundę wcześniej turniej zakończyły Paulina Stasiak i Maria Włoch, a przegrały z... Kociołek i Strąg.