Igrzyska Europejskie w Baku. Grają pary siatkówki plażowej

Podczas Igrzysk Europejskich w Baku rywalizację rozpoczęły także pary siatkówki plażowej, które na co dzień trenują na obiektach łódzkiej Szkoły Mistrzostwa Sportowego
Do Baku poleciały Jagoda Gruszczyńska/Karolina Baran, Dorota Strąg/Katarzyna Kociołek oraz Maciej Kosiak/Maciej Rudol. Pierwsza z par zanotowała dwa grupowe zwycięstwa. W pierwszym meczu nasz duet pokonał Ukraińskie siostry Makino po tie breaku, a w drugim już w dwóch setach pokonał francuski duet Longuet/Adelin.

Strąg i Kociołek swój występ rozpoczęły zaś od porażki. Lepsze od Polek okazały się reprezentantki gospodarzy, Karimova/Ferreira, które wygrały w dwóch setach. Nasze siatkarki odegrały się jednak w kolejnym meczu i pokonały Ukrainki Rehackovą i Galovą 2:0.

Kosiak i Rudol zaś zagrali na razie tylko jedno spotkanie. Polacy pewnie pokonali Ukraińców Denin/Plotnytski 2:0.