Cztery imprezy na otwarcie stadionu przy al. Unii. Zagrają mistrzowie Polski

Mecz piłkarski, koncert gwiazd rocka i spotkanie rugbistów - to główne atrakcje z okazji otwarcia nowego stadionu miejskiego przy al. Unii.
W ostatni weekend lipca firma Mir-Bud Skierniewice, główny wykonawca nowego stadionu, przekaże go miastu. Do zakończenia inwestycji został ponad miesiąc, ale w środę władze Łodzi zaprezentowały już program imprez, które mają uświetnić otwarcie stadionu.

Najpierw 25 i 26 lipca, czyli dosłownie kilka godzin po odbiorze technicznym, łodzianie będą mogli zwiedzać obiekt. - Wtedy będziemy obchodzić urodziny Łodzi - zaprasza Marcin Masłowski, rzecznik prasowy prezydent Łodzi. - To duża atrakcja nie tylko dla kibiców. Dostaliśmy sporo zapytań od spotterów, którzy chcieliby sfotografować stadion od wewnątrz.

Kolejna impreza jest przeznaczona dla kibiców piłkarskich. 9 sierpnia na obiektach przy al. Unii zaplanowano wielki piłkarski piknik, w którym będą uczestniczyć młodzi zawodnicy ŁKS. Wieczorem kibiców czeka deser, czyli mecz byłych mistrzów Polski. Rywalem ŁKS, dwukrotnego mistrza, będzie Pogoń Lwów, która przed wojną czterokrotnie wygrywała ligę. - Dla nikogo nie ulega wątpliwości, że w meczu otwarcia musi zagrać ŁKS, a rywal jest markowy. To będzie mecz wyjątkowy, w którym spotkają się drużyny z różnych krajów, ale mające w swojej historii tytuły mistrza Polski - rekomenduje Marek Kondraciuk, dyrektor Wydziału Sportu.

Tomasz Salski, wiceprezes ŁKS, zapowiada, ze spotkanie z drużyną ze Lwowa będzie sprawdzianem zespołu przed inauguracją trzeciej ligi. - Mecz odpowie nam na pytanie, czy jesteśmy mocni, by zawalczyć o awans - przyznaje Salski. - Dla młodych zaś zawodników to spore wyróżnienie, bo przejdą do historii, grając na inaugurację nowego obiektu.

Organizatorem spotkania będzie miejska spółka MAKiS, która zarządza Atlas Areną, a od lipca ma być także operatorem nowego stadionu przy al. Unii. Kondraciuk deklaruje, że cena biletów będzie przystępna.

W kolejny weekend na stadionie odbędzie się wielki koncert gwiazd rocka, który według organizatorów może zgromadzić nawet 20-tysięczną widownię.

Cykl imprez otwarciowych zamknie 29 sierpnia spotkanie rugbistów Master Pharm Budowlanych Łódź, najprawdopodobniej z Arką Gdynia. - Taki mamy zamiar - twierdzi Krzysztof Serafin, prezes klubu. - Inauguracja rozgrywek nowego sezonu ekstraklasy rugby na takim stadionie byłaby doskonałą promocją naszej dyscypliny. W najbliższy weekend będzie wiadomo, z kim ostatecznie zagramy w premierowej kolejce, bo w sobotę zbiera się zarząd związku. Uczynimy jednak wszystko, aby naszym rywalem była Arka - deklaruje Serafin.

Wcześniej pojawił się pomysł, aby przeciwnikiem Budowlanych na otwarcie była drużyna z Lyonu, ale mimo starań nie udało się jej znaleźć wolnego terminu.

Tymczasem na stadionie trwają końcowe prace budowlane. W najbliższych dniach rozpocznie się montaż krzesełek, a na początku lipca zostanie ułożona murawa.