Szkoła Podstawowa nr 202 najlepsza w Łódzkiej Lidze Piłki Ręcznej

Zakończyła się 19. edycja Łódzkiej Ligi Piłki Ręcznej, której organizatorem jest Anilana
W hali przy ulicy Sobolowej zakończyły się rozgrywki Łódzkiej Ligi Piłki Ręcznej. Była to już dziewiętnasta edycja imprezy organizowanej przez UKS Anilana. W zawodach biorą udział adepci szczypiorniaka z łódzkich szkół podstawowych. Taka praca u podstaw przynosi wymierne efekty i jest doskonałym narzędziem popularyzacji tej dyscypliny sportowej. Wielu uczestników turnieju zostaje potem zawodnikami Anilany i ma szansę na rozwój swojego talentu.

Do finałowego turnieju zakwalifikowało się sześć szkół - SP 34, SP 70, SP 81, SP 173, SP 182, SP 202. Zwyciężyła podstawówka nr 202, która w finale pokonała SP 34 13:4. Trzecie miejsce zajęła SP 70 dzięki wygranej z SP 173 (8:6).

Fundatorem nagród w rozgrywkach była współpracująca z Anilaną Politechnika Łódzka. Jej prorektor, prof. dr hab. inż. Sławomir Wiak, oglądał młodych szczypiornistów z trybun, razem z wiceprezydentem Tomaszem Trelą i dyrektorem Wydziału Sportu UMŁ Markiem Kondraciukiem.

Najlepszym nagrody wręczał Zygfryd Kuchta, wieloletni zawodnik Anilany, medalista olimpijski, przewodniczący rady sportu przy prezydencie miasta Łodzi.