Warta Działoszyn i Ner Poddębice najlepsze w IV lidze

Aż 44 gole strzelili piłkarze w dziewięciu meczach ostatniej kolejki łódzkiej IV ligi.
Do sporej niespodzianki doszło w Zgierzu, gdzie Boruta rozbił Wartę Działoszyn, która już wcześniej zapewniła sobie awans do III ligi. W zgierskim klubie zapewniają, że to nie była niespodzianka, bo podopieczni trenera Kacpra Rusa niedawno triumfowali w wojewódzkim finale Pucharu Polski, a zwycięstwo nad Wartą było ósmym wygranym z rzędu meczem w lidze.

Boruta Zgierz - Warta Działoszyn 5:0 (1:0)

Gole: Baszczyński (28.), Pietrasiak (55, 72.), Gil (68.), Ceglarz (89.)

Boruta: Ilnicki - Antczak (80. Wiktorowski), Retkowski, Antosik, Plewka - Baszczyński, Snita, Gil (70. A. Błaszczyk), Olesiński (65. N. Błaszczyk) - Ceglarz, Pietrasiak (74. Banaszczyk).

Warta: Różycki - Wiśniewski (52. Oleszczyk), Stępień (46. Ryś), Grzywiński, Bąkowicz - Bartoszek, Karoń, Nagielski, Pęciak - Nowacki, Walęciak (46. Ciecierski).

Osiem goli zobaczyli kibice w Rzgowie. Piłkarze Zawiszy, lidera tabeli po rundzie jesiennej, przegrali wysoko z rezerwami pierwszoligowego GKS Bełchatów.

Zawisza Rzgów - GKS II Bełchatów 2:6 (0:4)

Gole: Strzałkowski (77.), Osiński (89.) - Zięba (5., 75., 84.), Maciejewski (25.), Pałczyński (38.), Szafrański (41.)

Zawisza: Wawrzyński - Bartłomiejczyk, Gałkiewicz, Osiński, Dróżdż - Kaczmarkiewicz (66. Stępniewski), Sztandor (89. Kordys), Majek (46. Wróblewski), Mielczarek (46. Skupień) - Strzałkowski, Wiśniewski.

GKS II: Bruchajzer - Paluszkiewicz, Górski (63. Kowalski), Michalski, Szóstakiewicz (60. Grzejda) - Bociek, Szafrański (46. Góralczyk), Zięba, Nowiński, Maciejewski - Pałczyński (60. Łabędzki).

Pozostałe wyniki 34. kolejki i tabela: Ner Poddębice - Orzeł Nieborów 2:1, Włókniarz Moszczenica - Mechanik Radomsko 1:2, Polonia Piotrków - Zawisza Pajęczno 3:2, Astoria Szczerców - Pilica Przedbórz 5:3, Zjednoczeni Stryków - Widok Skierniewice 5:0, Piast Błaszki - Włókniarz Zelów 1:3, LKS Rosanów - KS Paradyż 1:2.



1.Warta347869-22
2.Ner347766-27
3.GKS II347290-34
4.Polonia346553-32
5.Pilica346261-43
6.KS Paradyż345969-42
7.Zjednoczeni345264-50
8.Boruta345064-51
9.Mechanik344966-61
10.Zawisza344860-61
11.Zawisza Rz.344657-72
12.LKS Rosanów344348-62
13.Włókniarz Z.344048-75
14.Astoria343851-67
15.Orzeł343443-58
16.Włókniarz M.342737-63
17.Widok341940-102
18.Piast341228 39
Warta Działoszyn i Ner Poddębice awansowały do III ligi, a Orzeł Nieborów, Włókniarz Moszczenica, Widok Skierniewice i Piast Błaszki zostały zdegradowane.