Igrzyska Europejskie w Baku. Na razie tylko jeden medal zawodników z Łódzkiego

Tylko Roksana Zasina z ZTA Zgierz wywalczyła medal podczas igrzysk europejskich, które odbywają się w Baku. Jak radzą lub poradzili sobie inni sportowcy z Łódzkiego?
Do Baku z naszego województwa pojechało 14 zawodników. Część z nich zakończyło już rywalizację w igrzyskach europejskich. Najlepiej spisała się wspomniana Zasina, która wywalczyła srebrny medal w zapasach. Słabiej w tej dyscyplinie spisali się mężczyźni, którzy odpadli bardzo szybko. Po pierwszej rundzie z zawodami pożegnał się Łukasz Konera z AKS Piotrków Trybunalski (uległ Finowi Tuomasowi Lahtiemu 1:3), a jego klubowy kolega Mateusz Bernatek odpadł po drugiej walce ze Szwedem Frunze Harutyunyanem (1:3).

W karate Kamil Warda z KS Olimp Łódź jako jedyny reprezentant Polski przegrał wszystkie trzy walki w fazie grupowej rywalizacji w kumite w kategorii -84 kg. Nasz zawodnik uległ Włochowi Nello Maestriemu 0:2, później przegrał z Turkiem Ugurem Aktasem 1:9, a na koniec z reprezentantem Kosowa Alvinem Karaqim 1:4. Zajął ostatnie miejsce w grupie.

Na drugiej rundzie poległ także Marek Szafran z KS Społem Łódź, który wystartował w zawodach łuczniczych. W pierwszej rundzie co prawda wygrał z Białorusinem Liahusheu 6:4, ale w kolejnej przegrał z Gruzinem Pkhakadze 2:6 i pożegnał się z zawodami.

Agnieszka Nagay z Orła Łódź nie awansowała zaś do finału strzelania z karabinu w trzech postawach z 50 m. Zajęła dopiero 19. miejsce, a o medale walczyła najlepsza ósemka.

Jeśli chodzi o siatkówkę plażową, to duety Maciej Kosiak/Maciej Rudol oraz Jagoda Gruszczyńska/Karolina Baran zajęły dziewiąte miejsca. W fazie grupowej odpadły Dorota Strąg i Katarzyna Kociołek (25. miejsce).

To jeszcze nie koniec szans zawodników z Łódzkiego na medale. Wciąż w grze pozostają siatkarka Sylwia Pycia z Budowlanych (Polki w ćwierćfinale zmierzą się z Niemkami), a także judoka Aleksander Jan Beta (KS Gwardia Łódź) i pływacy Paulina Piechota (UKS 190 Łódź), Adam Staniszewski (MKS Trójka Łódź).