Zbigniew Bródka i Mariusz Wlazły w Alei Gwiazd Sportu we Władysławowie

Zbigniew Bródka, mistrz olimpijski z Soczi w łyżwiarstwie szybkim na dystansie 1500 metrów, oraz Mariusz Wlazły, siatkarz PGE Skry Bełchatów, znów zostaną wyróżnieni. Sportowcy z Łódzkiego będą mieli swoje gwiazdy w słynnej Alei Gwiazd Sportu we Władysławowie.
W tym roku odbędzie się już szesnasta edycja odsłonięcia gwiazd. Aleja Gwiazd Sportu powstała w 2000 roku obok legendarnego Ośrodka Przygotowań Olimpijskich "Cetniewo". To właśnie tam wielu sportowców przygotowuje się do najważniejszych światowych imprez.

Po wielkich sukcesach w ubiegłym roku opiekunowie Alei Gwiazd Sportu postanowili włączyć do zasłużonego grona kolejnych sportowców. Wśród wyróżnionych znaleźli się m.in. Mariusz Wlazły z PGE Skry Bełchatów oraz Zbigniew Bródka z UKS Błyskawica Domaniewice. Siatkarz w minionym sezonie został mistrzem świata oraz uznany najbardziej wartościowym zawodnikiem mistrzostw świata. Z kolei Bródka wywalczył złoty i brązowy medal w łyżwiarstwie szybkim w igrzyskach olimpijskich w Soczi. - Zbigniew Bródka odniósł największy sukces w historii polskiego łyżwiarstwa szybkiego. Został naszym pierwszym mistrzem olimpijskim w tej dyscyplinie sportu - powiedział Jerzy Szczepankowski, który razem z Maciejem Baranowskim był inicjatorem powołania Alei Gwiazd Sportu.

Oprócz zawodników z Łódzkiego w tym roku uhonorowani zostaną: Zofia Klepacka, Przemysław Miarczyński, Janusz Peciak i Wacław Kuchar.