Startują zapisy do drugiej edycji zawodów Red Bull 111 Megawatt

W pierwszy weekend września w bełchatowskiej kopalni rozegra się druga edycja Red Bull 111 Megawatt. Od środy można się już zapisywać na zawody.
Red Bull 111 Megawatt to zawody motocyklowego enduro, które już podczas ubiegłorocznego debiutu przyciągnęły do startu kilkuset fanów dyscypliny z Polski i zagranicy. Mimo że większość nie zdołała ukończyć finałowego wyścigu w regulaminowym limicie czasu, to możliwość rywalizowania ramię w ramię z Tadkiem Błażusiakiem czy Johnniem Walkerem była najlepszą motywacją do stawienia się w Bełchatowie. Wśród uczestników nie brakowało tych, którzy zasadzali się na jak najwyższe miejsce w rankingu, jak i tych, którzy po prostu chcieli się sprawdzić w wyjątkowej lokalizacji, oddanej na czas imprezy we władanie riderom. Teren kopalni węgla brunatnego Bełchatów jest nie tylko spektakularny, ale i doskonale nadaje się do zaprojektowania i przygotowania raju dla kierowców motocykli enduro. W tym roku, już podczas etapu eliminacji (5 września, start o godz. 12), zawodnicy będą się mierzyć z dwiema trasami. - Pierwszego dnia uczestnicy będą pokonywać na czas dwie trasy kwalifikacyjne, o charakterystyce motocross i endurocross. 500 najlepszych zawodników zmierzy się w niedzielnym finale. Czekać ich będzie ciekawa trasa, częściowo wytyczona na nowym terenie i o 20 km dłuższa niż w edycji 2014. Mam nadzieję, że przyniesie uczestnikom sporo sportowej frajdy - zapowiada Bartosz Obłucki, dyrektor sportowy zawodów. 6 września odbędzie się główny wyścig Red Bull 111 Megawatt. Zawodnicy wystartują o godz. 13 ze startu wspólnego, a ich zadaniem będzie trzykrotne pokonanie ok. 20-kilometrowej pętli z sekcjami: motocross, endurocross i extreme enduro. Na najlepszych czekać będą nagrody rzeczowe i finansowe.

Aby wystartować w Red Bull 111 Megawatt, należy m.in. mieć ukończone 16 lat, sprawny motocykl oraz prawdziwą wolę walki z rywalami i ponad 60-kilometrową trasą. Formularz rejestracyjny znajduje się na stronie www.redbull.pl/111megawatt. Liczba miejsc jest ograniczona.

Więcej informacji i regulamin znajdują się na stronie www.redbull.pl/111megawatt