Piłka nożna. Wydział Sędziowski w Łodzi wprowadza nowe trendy

Coraz częściej mówi się, że w T-Mobile Ekstraklasie poziom sędziowania idzie w górę. To nie powinno dziwić, bowiem arbitrzy regularnie się szkolą, jeżdżą na zagraniczne obozy, piszą samooceny po meczach i kilka razy w tygodniu indywidualnie trenują. W ślad za najnowszymi trendami zdecydował się pójść Wydział Sędziowski w Łodzi. W miniony weekend zorganizował dwudniowy obóz połączony z egzaminami pisemnymi i kondycyjnymi
W spotkaniu wzięli udział sędziowie z łódzkiej klasy okręgowej i A-klasy. Na stadionie w Rząśni musieli wykazać się odpowiednią kondycją, biegając tzw. bieg interwałowy. Następnie przenieśli się do pobliskiego Zelowa, gdzie podczas egzaminu pisemnego odpowiadali na pytania dotyczące przepisów gry w piłkę nożną. Na tym nie koniec, bowiem Komisja Szkoleniowa ŁZPN przygotowała specjalne szkolenie, podczas którego omawiano najnowsze zmiany dotyczące interpretacji spalonego. Sobotni dzień zakończył się wspólnym spotkaniem przy grillu. W niedzielę podczas egzaminu filmowego arbitrzy musieli się wykazać znajomością najnowszych interpretacji przepisów. To nowoczesna forma szkolenia, podczas której dokonuje się analizy zdarzeń boiskowych na podstawie wybranych fragmentów meczów.

Nie ma wątpliwości, że taka forma egzaminów to dla arbitrów możliwość poznania nowych i skuteczniejszych metod szkoleniowych, a także szansa na skonsultowanie najnowszych zmian w przepisach z sędziami z najwyższych lig, którzy wchodzą w skład Komisji Szkoleniowej ŁZPN.