Polski Związek Hokeja na Lodzie wciąż pracuje nad ofertami dla Łodzi

Niewykluczone, że w Łodzi powstanie drużyna hokeja na lodzie, która będzie grała w ekstraklasie, a w Atlas Arenie odbędą się mistrzostwa świata w tej dyscyplinie. Polski Związek Hokeja na Lodzie wciąż pracuje nad ofertami dla Łodzi
Prezydent Hanna Zdanowska wstępnie wyraziła chęć organizacji drużyny ekstraligowej oraz organizacji mistrzostw świata w Atlas Arenie. W poprzednim tygodniu Polski Związek Hokeja na Lodzie miał przedstawić Łodzi swoje oferty, a dużo zależy od strony finansowej. Okazuje się, że Łódź wciąż czeka na dokumenty ze związku. - Musimy te projekty dopracować do maksimum - mówi Łódź.sport.pl Dawid Chwałka, prezes PZHL. - Obiecaliśmy, że wywiążemy się ze swoich obietnic jak najstaranniej. Oferty powinniśmy wysłać po walnym zgromadzeniu, czyli na początku lipca. Liczymy, że prezydent Hanna Zdanowska wciąż będzie przychylna naszym projektom.

Przypomnijmy, że w Łodzi miałaby grać drużyna młodzieżowej reprezentacji Polski, którą PZHL chce włączyć do ekstraligi. Większość zawodników to uczniowie sosnowieckiej Szkoły Mistrzostwa Sportowego.