SMS Łódź awansowała do Centralnej Ligi Juniorów. W świetnym stylu

Młodzi piłkarze SMS Łódź zagrają w Centralnej Lidze Juniorów. W barażu nie dali szans Sokołowi Siemiatycze
Już po pierwszym meczu barażowym z Orłem Siemiatycze było jasne, że SMS wywalczy awans do Centralnej Ligi Juniorów. Podopieczni trenera Mirosława Dawidowskiego spotkanie wyjazdowe wygrali 4:0. W rewanżu historia się powtórzyła. Łodzianie na własnym boisku znów strzelili rywalom cztery gole. Pierwszego już w 8. minucie, kiedy po uderzeniu Damiana Sosina skuteczną dobitką popisał się Rafał Biernat.

Druga połowa rozpoczęła się od trzech bramek Piotra Marcińca, który pojawił się na boisku po przerwie i potrzebował zaledwie dziewięciu minut, aby zdobyć swojego pierwszego gola. Wychowanek MKS Kolbuszowa w 51. min lobował bramkarza, a w 60. min trafił po raz trzeci, kompletując hat tricka. Co ciekawe, Marciniec to obrońca, ale trener Mirosław Dawidowski wystawił go w ataku.

Gospodarze mogli wygrać wyżej, ale przed przerwą po strzale Sosina, a po zmianie stron - Adriana Buszty - piłka trafiała w słupek. Goście w ostatniej minucie mogli zdobyć honorowego gola, ale strzał Dawida Rytela z rzutu karnego obronił Patryk Rydz.

W nowym sezonie w CLJ nasz region będą reprezentować ŁKS, SMS i GKS Bełchatów.

SMS Łódź - Sokół Siemiatycze 4:0 (1:0)

Gole: Biernat (8.), Marciniec (49, 51, 60).