ŁKS zagra z PGE GKS na początek okresu sparingowego

Piłkarze ŁKS oraz PGE GKS Bełchatów w sobotę rozegrają między sobą pierwszy sparing przed zbliżającym się sezonem piłkarskim. Spotkanie trzecioligowca ze spadkowiczem z ekstraklasy odbędzie się w Gutowie Małym
Bełchatowianie przygotowania do nowego sezonu rozpoczęli 25 sierpnia, a ŁKS niespełna tydzień później. Dla obu drużyn sobotni mecz będzie przede wszystkim polem doświadczalnym. Zarówno w ŁKS, jak i w PGE GKS zagra wielu testowanych graczy, którzy będą chcieli przekonać do siebie swoich trenerów, by na dłużej zostać z zespołami. Mecz odbędzie się w wymiarze czterech części po pół godziny. - Jest gorąco, więc być może zakończymy już po regulaminowych 90 minutach - zaznacza Marek Chojnacki, trener ŁKS.

Szkoleniowiec łodzian będzie miał do dyspozycji 23 zawodników, w tym tych, którzy dołączyli już po rozpoczęciu przygotowań. Mowa o bramkarzu Jakubie Imiołku (z Polonii Warszawa), wychowanku klubu z al. Unii Krystianie Wojtczaku (Ner Poddębice), Adrianie Duchu (Zawisza II Bydgoszcz) i obrońcy z Ukrainy, który ostatnio trenował w łódzkiej Szkole Mistrzostwa Sportowego.

Z kolei w drużynie PGE GKS zagra 16 zawodników, którzy mają ważne kontrakty, a także testowani (w tym Krystian Stolarczyk, który wrócił z wypożyczenia) oraz testowani obrońca Filip Kendzia, pomocnicy Wojciech Zyska, Łukasz Żegleń, Giorgi Sarjveladze, Szymon Zgarda, Dawid Wolny oraz napastnik Przemysław Kita.

Początek meczu o godz. 10.