Piłkarze ręczni I i II ligi poznali terminarz rozgrywek w sezonie 2015/2016

Wiemy już, kiedy i z kim zagrają zespoły piłki ręcznej z Łódzkiego w przyszłym sezonie. W pierwszej lidze nasze województwo wciąż będzie reprezentował tylko Piotrkowianin
Piotrkowianin najbliższy sezon rozegra w grupie B (przed rokiem grał w grupie A), która w powszechnej opinii uważana jest za słabszą. Rozgrywki podopieczni trenera Rafała Przybylskiego rozpoczną w drugi weekend września meczem z Czuwajem Przemyśl we własnej hali. W drugiej kolejce zmierzą się z mocną ekipą z Końskich.

Ekipa z Piotrkowa wydaje się być głównym faworytem do awansu do Superligi. W przerwie letniej Piotrkowianin wzmocnił się trzema zawodnikami - z MKS Kalisz przyszedł rozgrywający Filip Surosz, z AZS AWF Biała Podlaska leworęczny skrzydłowy Krystian Wędrak, a z Viretu Zawiercie po 3 latach wrócił do Piotrkowa obrotowy Piotr Pakulski. Zespół z hali Relax opuścili z kolei Marcin Tórz (Real Astromal Leszno), Sebastian Różański (prawdopodobnie zakończy karierę) oraz dwaj wychowankowie - Dawid Głowacki i Marcin Kozłowski.

Głównymi rywalami Piotrkowianina w walce o Superligę zdają się być ekipy KSSPR Końskie, Miedzi Legnica, spadkowicz z Superligi - Nielba Wągrowiec oraz beniaminek, który poczynił kilka poważnych wzmocnień - Moto Jelcz Oława.

Ciekawy sezon zapowiada się również w mazowieckiej drugiej lidze. Trudno wskazać jednego faworyta, ale wydaje się, że sprawa awansu rozstrzygnie się pomiędzy aż sześcioma zespołami. Są nimi - spadkowicz z I ligi AZS AWF Biała Podlaska, AZS UW Warszawa, KS Uniwersytet Radom, Mazur Sierpc oraz dwie ekipy z naszego województwa - Politechnika Anilana Łódź oraz MKS Wieluń.

Łodzianie nie mieli szczęścia w losowaniu terminarza na sezon 2015/2016. W pierwszych dwóch kolejkach podejmą faworyzowane ekipy z Radomia (KS Uniwersytet tego lata poważnie się wzmacnia) oraz spadkowicza z Białej Podlaskiej. W kolejnych dwóch meczach Anilana spotka się z rywalami zza miedzy - Włókniarzem Konstantynów i CHKS Łódź.

Inne nastroje po losowaniu panują w Wieluniu. Ekipa trenera Tomasza Derbisa dopiero w siódmej kolejce zmierzy się z zespołem potencjalnie walczącym o awans, konkretnie z AZS UW Warszawa. Rozgrywki wielunianie zainaugurują meczem z Włókniarzem Konstantynów.

Konstantynowianie, podobnie jak Anilana, początek mają bardzo trudny. Po meczu z MKS Wieluń podejmą u siebie Mazur Sierpc, tydzień później zagrają z Politechniką Anilaną i dopiero w czwartej kolejce zmierzą się z rywalem, który nie będzie w meczu z nimi faworytem - AZS AWF Warszawa.

Zespoły CHKS-u Łódź i SPR Pabiks Pabianice mają spore szanse na zdobycie kompletu punktów już w pierwszej kolejce. Zawodnicy z Chojen zagrają bowiem z beniaminkiem - drużyną MUKS Czarni Regimin, zaś pabianiczanie pojadą do ligowego średniaka - UMKS Trójki Ostrołęka. W drugiej kolejce CHKS podejmie u siebie MKS Wieluń, Pabiks zaś spróbuje wygrać z Czarnymi Regimin.

Rozgrywki w mazowieckiej drugiej lidze rozpoczną się w drugi weekend września. Ostatnia kolejka pierwszej rundy przewidziana jest 12-13 grudnia.

I kolejka mazowieckiej II ligi - 12-13.09

KS Szczypiorniak Dąbrowa Białostocka - AZS UW Warszawa

UMKS Trójka Ostrołęka - SPR Pabiks Pabianice

MUKS Czarni Regimin - ChKS Łódź

MKS Wieluń - KKS Włókniarz Konstantynów Łódzki

MKS Mazur Sierpc - AZS AWF Biała Podlaska

Politechnika Anilana Łódź - KS Uniwersytet Radom

AZS AWF Warszawa - AZS UMCS Lublin