Plaża Open. W weekend w Manufakturze zagra czołówka polskiej siatkówki plażowej

Już po raz trzeci w Manufakturze odbędzie się turniej siatkówki plażowej Plaża Open, który zaliczany jest do cyklu mistrzostw Polski. Do Łodzi przyjadą najlepsi zawodnicy w kraju
Łódzki turniej będzie czwartym w tegorocznym cyklu. Do tej pory zawody odbywały się w Legionowie, Białymstoku i Chorzowie. Zawodnicy będą rywalizować o punkty w rankingu Polskiego Związku Piłki Siatkowej, by zakwalifikować się do finału mistrzostw Polski, który odbędzie się w Krakowie. Z kolei ostatni turniej Plaży Open zaplanowano na 8-10 sierpnia w Gdańsku. - W Manufakturze zawsze działy się wyjątkowe rzeczy i Plaża Open jest jedną z nich - mówi Marcin Prus, dyrektor sportowy turnieju, dawniej siatkarz reprezentacji Polski. - Nie zabraknie najlepszych par i wszystkiego, co jest związane z siatkówką plażową. Zgłosiło się 31 par męskich i 18 żeńskich. Niedzielne finały pokaże z kolei telewizja TVP Sport.

Do Łodzi przyjadą najlepsi zawodnicy i zawodnicy w kraju z wyjątkiem par eksportowych, które reprezentują Polskę na arenie międzynarodowej. Nie zabraknie medalistów młodzieżowych mistrzostw świata i Europy, m.in. Doroty Strąg/Katarzyny Kociołek, Joanny Wiatr/Martyny Wardak czy Damiana Wojtasika/Adama Parceja. W akcji będzie można zobaczyć także Magdalenę Saad, która gra w parze z Aleksandrą Theis. - Możemy skorzystać z trzech boisk, a to i tak mało, bo jest ponad 50 par - mówi Marcin Strządała, dyrektor zawodów. - Optymalnie grałoby się na czterech boiskach. Będzie sporo grania. W sobotę czeka nas 48 meczów, więc będziemy w Manufakturze do 20 lub 21.

Podczas zawodów nie zabraknie także wielu atrakcji dla kibiców. - Chcemy zachęcić do aktywnego włączenia się w turniej - mówi Strządała. - Będą różne animacje, konkursy, a także mecz gwiazd, w którym zagra m.in. Marek Plawgo, uczestnik lekkoatletycznych mistrzostw świata. Będzie z nami także Bartosz Gajda z kabarety Łowcy.B.

W piątek w południe Manufakturę odwiedził także Grzegorz Fijałek, jeden z najlepszych zawodników w kraju, który gra z Mariuszem Prudlem. Siatkarz uczył najmłodszych tajników siatkówki plażowej. - Dzięki treningom z olimpijczykiem chcemy zachęcić do uprawiania sportu i pokazać, że to nieco inna dyscyplina niż siatkówka halowa - mówi Strządała.

Zawody rozpoczną się w piątek (eliminacje), a zakończą w niedzielę. Szczegółowy program na www.plazaopen.pl.